Spojte se s námi


Lifestyle

Začněte den správně: Tipy na činnosti, které vám usnadní ráno

Trvá vám, než se ráno vykopete z postele nebo naopak vstáváte s prvním zazvoněním budíku? Ať už jsou rána vaší oblíbenou částí dne či nikoliv, s následujícími činnostmi začnete každý den správně a budete připraveni na všechny výzvy.

Publikováno

dne

Trvá vám, než se ráno vykopete z postele nebo naopak vstáváte s prvním zazvoněním budíku? Ať už jsou rána vaší oblíbenou částí dne či nikoliv, s následujícími činnostmi začnete každý den správně a budete připraveni na všechny výzvy.

Neodkládejte vstávání

Vylézt z postele hned po zazvonění budíku je pro leckoho nelehký úkol. S neustálým odkládáním budíku si ale koledujete o to, že svou ranní rutinu zkrátíte na naprosté minimum a budete mít skluz již od rána. Aby pro vás bylo ranní vstávání snazší, zpříjemněte si ho. Jak? Nastavte si svůj kávovar tak, aby na vás po příchodu do kuchyně čekala čerstvě připravená káva, automatické rolety načasujte tak, aby vás ráno budily sluneční paprsky a telefon si dejte dál od postele, abyste nemohli budík snadno odložit.

Cestou do koupelny vypijte sklenici vody

Začínáte den oním zmíněným šálkem kávy? Než usednete k snídani a začtete se do zpráv či se pustíte do scrollování sociálními sítěmi, vypijte sklenici vody, kterou si nachystáte předchozí večer. Proč? Hydratujete tím své tělo a probudíte metabolismus.

Dopřejte si sprchu

Jste spíše noční sova a ranní vstávání je pro vás náročné? Probuďte se studenou ranní sprchou. Nemáte po ránu na sprchu pomyšlení? Účinnou variantou, která vás probere, je také opláchnutí obličeje ledovou vodou. 

Vychutnejte si snídani

Vstávejte každé ráno tak, abyste měli dostatek času usednout k snídani a skutečně si ji vychutnat. Během snídaně můžete zkontrolovat svůj diář a ujistit se o tom, že jste nezapomněli na žádnou schůzku. Jste-li duší a srdcem workoholik a chcete již u snídaně začít vyřizovat pracovní e-maily, snažte se tomuto nutkání odolat a počkejte s tím až do kanceláře. Kontrola diáře vám zabere pár vteřin, ale u vyřizování e-mailů byste mohli strávit i několik desítek minut.

Protáhněte se při čištění zubů

Protože každá minuta se počítá, zejména po ránu, nezapomeňte na ranní protažení. Jestliže chcete být produktivní, spojte ho například s čištěním zubů. 

Oblečte se do připraveného oděvu a vydejte se vstříc novému dni

Poslední položkou ve vašem ranním seznamu je obléknutí a cesta do práce. Aby vám ranní postávání před šatní skříní nekradlo drahocenné minuty, vyberte si svůj outfit již předchozí den. Díky tomu nezačnete den rozhodováním a oděv bude připravený a vyvěšený na ramínku.

Každý máme svou ranní rutinu, které se držíme. Pokud jsou ale vaše rána chaotická a neefektivní, osvojte si některé z výše zmíněných činností a získejte kontrolu nad svým dnem již od rána. 

Zdroje: Redakce, asana.com, usemotion.com

Oblíbené