Spojte se s námi


Novinky

Za všechno může Západ? Vladimir Putin doporučil Macronovi postup, kterým by se podle něj měla Evropa ubrat

Publikováno

dne

Jaký postup má podle prezidenta Vladimira Putina následovat ze strany Západu nebo kdo podlě něj rozpoutal potravinářskou krizi? Francouzský prezident Macron opět telefonoval s Putinem, podle něhož je Moskva připravena jednat.

Před nedávným časem opět komunikoval prezident Francie Emmanuel Macron s Vladimirem Putinem, konkrétně prostřednictvím telefonického hovoru.

A jak píše server iDnes, podle Kremlu je Moskva připravena otevřeně debatovat o aktuální situaci, a to i navzdory tomu, že Ukrajina aktuálně o žádná vážná jednání nejeví zájem.

Podle ruského prezidenta prý za současnou krizi může Západ, který jí svým chováním nejenže vytvořil, ale rovnou prohloubil.

Macronovi však v onom telefonátu Putin navrhl, jak by se podle prezidenta Ruské federace měla Evropa, respektive Západ, nyní zachovat.

A tedy že by měly evropské země uplatnit vliv na kyjevský režim zastavit dodávku zbraní na ukrajinské území. Na základě jeho slov může za vznik potravinářské krize právě Západ, a to i kvůli sankcím, které na Rusko uvalil.

Nutno podotknout, Moskva už dříve popřela všechna obvinění a necítí se být odpovědná za vzniklý válečný konflikt. Navíc poté, co jej prezident USA Joe Biden nazval válečným zločincem, to Putin označil za pouhou provokaci.

Macron však už v dřívější komunikaci s Volodymyrem Zelenským prohlásil, že Ukrajině poskytne jak další vojenskou, tak i humanitární pomoc.

Zdroje: iDnes, BBC

Oblíbené