Spojte se s námi


Novinky

Vrchní soud zrušil vězení bývalému předsedovi Peltovi, sednout si měl na šest let

Publikováno

dne

Miroslav Pelta si může alespoň na nějakou dobu oddechnout. Vrchní soud v Praze zrušil bývalému předsedovi Fotbalové asociace České republiky vězení, ve kterém měl strávit následujících šest let. Případem se nyní bude zabývat Městský soud v Praze.

Verdikt mnohé překvapil. Miroslav Pelta byl ve sportovním prostředí velmi vlivným člověkem, a tak se neočekávalo, že by dostal příliš vysoký trest.

Verdikt zněl nakonec šest let, a to za manipulaci se sportovními dotacemi. Tehdejší náměstkyně Simona Kratochvílová dostal trest o půl roku vyšší.

Ovšem nyní jej zrušil Vrchní soud v Praze. „Vrchní soud v Praze dnes vrátil k novému projednání věc obviněného Pelty a spol., jelikož ve věci byla i zprošťující rozhodnutí. VSZ takový postup v odvolání navrhovalo,“ oznámila v tiskové zprávě Soustava státního zastupitelství.

Pelta společně s Kratochvílovou od začátku kauzu svou vinou odmítal. „Až dostanu písemné vyhotovení rozsudku, tak se pak vyjádřím.

Je to poločas, takže uvidíme, co dál. Každý nepodmíněný trest je překvapení pro každého, který si myslí, že je nevinen,“ řekl v listopadu minulého roku novinářům poté, co opouštěl soudní síň.

Případem se bude muset opět zabývat Městský soud v Praze, který tehdy Peltovi udělil šestileté vězení. Je tak otázkou, jak vše dopadne nyní. Takto vysoký trest se ale neočekává.

Zdroj: Novinky

Oblíbené