Spojte se s námi


Ekonomika

Velký šok! Britská společnost, která vlastní Cinema City vyhlásí bankrot

Publikováno

dne

Tohle je zřejmě velký šok pro všechny pravidelné návštěvníky kina Cinema City. Britská společnost Cineworld Group se totiž chystá v nejbližších dnech vyhlásit bankrot. A tato firma působí právě i v České republice, a to skrze divizi s názvem Cinema City.

Britská společnost Cineworld Group v příštích dnech vyhlásí svůj bankrot. Před několika desítkami hodin o tom informoval slavný deník The Wall Street Journal.

Vcelku jednoznačným důvodem má být pandemie koronaviru, po níž tento řetězec nedokázal nalákat dostatečné množství diváků zpět do svých kin. Akcie Cineworld Group pak měly klesnout o neuvěřitelných 63 %.

Podle výše uvedeného deníku si britská firma najala tým právníků a konzultantů, aby jí radili v procesu bankrotu. Cineworld Group tak uvažuje o podání žádosti na insolvenční řízení ve Spojeném království.

Cineworld Group provozuje 9 tisíc kin v 10 zemích, přičemž varoval, že nedostatek filmových trháků poškozuje zisky i jiných řetězců a pravděpodobně bude trvat až do listopadu. Oproti roku 2019 totiž klesl prodej vstupenek o 30 %, a to je vskutku nemalý rozdíl.

Toto číslo ovšem odpovídá i počtu promítaných filmů. V kinech jich bylo promítáno rovněž o 30 % méně, a to samozřejmě z důvodu přerušených natáčení v důsledku pandemie.

Na českou divizi Cinema City by však tyto události neměly mít vliv, přičemž provoz těchto kin by měl pokračovat i v budoucnu.

„Provoz multiplexů Cinema City bude pokračovat stejně jako doposud. Veškeré záležitosti vztahující se k oznámení, které se nedávno objevilo v médiích, se týkají pouze interních finančních záležitostí společnosti Cineworld Group a nebudou mít na provoz našich multiplexů či návštěvu našich zákazníků žádný vliv,“ uvedla HN marketingová manažerka pro Česko a Slovensko Lenka Tichá, jejíž slova ocitovaly Hospodářské noviny.

„Můžeme slíbit, že i nadále zůstaneme tím nejlepším místem, kde si naši zákazníci budou moci užít film,“ doplnila.

Zdroje: The Wall Street Journal, CNBC, Hospodářské noviny

Oblíbené