Spojte se s námi


Novinky

V zajetí dezinformací. Sváteční den proběhne ve znamení demonstrací proti vládě

Publikováno

dne

Státní svátek je skvělou příležitostí užít si volného dne. Stejně tak je ovšem příležitostí svolat demonstrace. V České republice se jich uskuteční okolo deseti. Ta největší se bude konat v Praze. Protestovat se bude proti vládě.

Praha, Brno, Plzeň, Liberec, České Budějovice, Ostrava, Karviná, Havířov a ještě pár dalších měst budou dějištěm demonstrací, respektive protestů proti vládě. Hlavní demonstrace pod heslem Česká republika na 1. místě se uskuteční v Praze od 14:00.

Demonstraci pořádají stejní muži, kteří stáli za protestní akcí, které se začátkem září zúčastnily desítky tisíc lidí. Jmenovitě se jedná o Jiřího Havla a Ladislava Vrábla, přičemž zejména druhý jmenovaný si zasluhuje z vícera důvodů mediální pozornost.

Vrábel je totiž podle serveru Aktuálně.cz v insolvenci a dluží tři miliony korun. Na demonstraci v Praze se pak vybíraly peníze a podařilo se získat stovky tisíc. Soud jej po akci předvolal a žádal vysvětlení, co s penězi od příznivců udělal.

Demonstrace, která se bude konat v Ostravě, se zúčastní předseda SPD Tomio Okamura, jenž se během senátních voleb postaral o pořádný rozruch, když nechtěně udělil hlas kandidátovi TOP 09 Jiřímu Růžičkovi.

Organizátoři se označují jako politicky nezařazení občané. A jejich cíl? Zajištění přímé smlouvy s Ruskem o dodávkách plynu za nízké ceny, odmítnutí eura či vojenská neutralita České republiky.

Mezi další požadavky patří potravinová nezávislost státu, dobrovolnost očkování a „osvobození“ tuzemského průmyslu od „závislosti“ na zahraničních společnostech.

Zdroj: Aktuálně.cz, ČTK, Facebook, Na prvním místě

Oblíbené