Spojte se s námi


Cestování

Trojměstí: Polská metropole, která je plná života

Čistý vzduch, písek pod nohama, šumění vln a spousta atrakcí pro každé roční období. Objevte bohatství Trojměstí, kde si každý najde něco pro sebe! Od historických uliček Gdaňsku přes rušné molo v Sopotech až po moderní vědecká centra v Gdyni – atrakce Trojměstí jsou nesmírně rozmanité a plné kouzla.

Publikováno

dne

Čistý vzduch, písek pod nohama, šumění vln a spousta atrakcí pro každé roční období. Objevte bohatství Trojměstí, kde si každý najde něco pro sebe! Od historických uliček Gdaňsku přes rušné molo v Sopotech až po moderní vědecká centra v Gdyni – atrakce Trojměstí jsou nesmírně rozmanité a plné kouzla.

Trojměstí, které tvoří Gdaňsk, Sopot a Gdyně, nabízí nespočet atrakcí pro každého – bez ohledu na věk. Trojměstí se vyplatí navštívit nejen kvůli krásným plážím a malebné pobřežní krajině, ale také kvůli bohaté kulturní a zábavní nabídce.

K atrakcím Trojměstí, které lákají zejména rodiny s dětmi, patří moderní dětská hřiště, interaktivní muzea a četné festivaly a akce pod širým nebem. Od historických památek v Gdaňsku přes námořní dobrodružství v Gdyni až po okouzlující pěší zóny v Sopotech.

Gdaňsk

Gdaňsk, hlavní město Pomořského vojvodství, je jedním z nejstarších a nejkrásnějších měst v Polsku. Jeho nejznámější a nejreprezentativnější částí je Hlavní město. Jeho jedinečná atmosféra a obrovské množství památek z něj činí jedinečnou turistickou atrakci. Pokud se ocitnete v Gdaňsku, měli byste prohlídku města začít právě zde. Jednou z nejkrásnějších ulic v Gdaňsku je ulice Mariacka. Je to nádherná ukázka původní staré zástavby.

 • Hlavní radnice – jedinečná goticko-renesanční budova.
 • Neptunova kašna – nádherná kašna, která je symbolem Gdaňsku. Nachází se přímo před dvorem Artus.
 • AmberSky Gdańsk – 50 metrů vysoké vyhlídkové kolo je atrakcí, která vám poskytne jiný pohled na město. Z ptačí perspektivy můžete pozorovat mimo jiné: Staré město, stadion, loděnici, morénové kopce a vzdálenou Hel.
 • Gdaňská zoologická zahrada – místní zoologická zahrada, kde můžete vidět mnoho zajímavých druhů zvířat z celého světa.

Gdyně

Gdyně získala městská práva před necelým stoletím. Na počátku 20. století byla ještě rybářskou vesnicí. Od té doby se zde mnohé změnilo. Nyní je to moderní, živé město plné atrakcí. Srdcem Gdyně je Skwer Kościuszki – nejreprezentativnější ulice vedoucí přímořskou promenádou plnou restaurací a kaváren.

Další dominantou města je vždy rušná a plná lidí ulice Świętojańska. Stojí za to sem zavítat, pokud máte chuť zajít na chutnou večeři, na nákupy nebo jen tak pocítit atmosféru města.

 • Gdyňské akvárium – můžete obdivovat různé druhy rostlin a ryb z celého světa.
 • Sealarium – stojí za zmínku, protože se nachází v nedaleké Hel. Můžete se tam dostat tradiční cestou nebo se rozhodnout zorganizovat další atrakci, například plavbu lodí.
 • Orłowski útes a přírodní rezervace Kępa Redłowska – jedná se o půvabné a romantické místo, které tvoří strmý mořský břeh Kępy Redłowské. Je to skvělé místo k pořizování pěkných fotografií nebo k procházkám. Bohužel Orłowski útes se neustále sesouvá a v jeho stěně je vidět stále více trhlin – proto se vyplatí pospíšit si ho prohlédnout, než ho moře odnese.
 • Dřevěné molo v gdyňské čtvrti Orłowo – možná není tak impozantní jako to v Sopotech, ale je komornější a má své kouzlo a vstup je zdarma. Můžete z něj obdivovat moře, pláže, promenádu a v dálce Gdaňsk, poloostrov Hel a již zmíněný Orłowský útes.

Sopot

Sopoty jsou městem, které nikdy nespí. Mnozí si ho spojují s večírky a nočním životem. Jeho srdcem je rušná ulice Bohaterów Monte Cassino neboli takzvaný Monciak – hlavní promenáda plná historických měšťanských domů, doporučených restaurací a stánků se suvenýry. Kam jít kromě výše zmíněného Monciaku?

 • Molo v Sopotech je dlouhé asi půl kilometru a je tak nejdelším molem v Baltském moři. Je to jedna z největších atrakcí Sopot. Zajímavostí je, že koncentrace jódu v místech nejvzdálenějších od moře je dvakrát vyšší než na pevnině.
 • Vyhlídková plavba – ze sopotského mola se můžete vydat na jedinečnou plavbu katamaránem po Baltském moři. Obzvláště se vyplatí objednat si speciální plavbu při západu slunce!
 • Křivý dům – výkladní skříň Sopot a architektonicky zajímavý symbol moderního světa. Dostal se na seznam 50 nejpodivnějších staveb světa, který zveřejnil portál Village of Joy.

Zdroje: onet, triverna, redakce

Oblíbené