Hudba
Taylor Swift se loučí s Evropou. V anglickém Wembley trhala rekordy, v Edinburghu způsobila mírné zemětřesení a zásadně ovlivnila britskou ekonomiku
Fenomenální zpěvačka Taylor Swift již má za sebou evropskou část Eras Tour. Se starým kontinentem se rozloučila rekordním koncertem v anglickém Wembley. Právě ve Velké Británii měla zásadní dopad na ekonomiku, ve Skotsku dokonce způsobila mírné zemětřesení.
Fenomenální zpěvačka Taylor Swift již má za sebou evropskou část Eras Tour. Se starým kontinentem se rozloučila rekordním koncertem v anglickém Wembley. Právě ve Velké Británii měla zásadní dopad na ekonomiku, ve Skotsku dokonce způsobila mírné zemětřesení.
Nejen rok 2023. I rok 2024 se zatím jeví jako rok fenoménu Taylor Swift. Ta loni jako první žena ovládla žebříčky streamovací platformy Spotify, nedávno byla zvolena jako osmá nejlepší hráčka na kytaru.
Mimo to však vyrazila do světa v rámci Eras Tour, možná největšího hudební turné v historii. Tento týden ukončila jeho evropskou část turnajem v anglickém Wembley, kde překonala rekord.
Právě ve Wembley se Taylor objevila v průběhu Eras Tour osmkrát, čímž pokořila rekord Michaela Jacksona z roku 1988. Ten tehdy v rámci Bad Tour vystoupil ve Wembley sedmkrát. Rekord se ovšem týká sólových umělců.
„Právě jste ze mě učinili prvního sólového umělce, který hrál ve Wembley během jednoho turné osmkrát. Nikdy nebudu schopná vám za to dostatečně poděkovat,“ cituje slova Swift server BBC.
Taylor Swift ovlivnila celou Velkou Británii
Za dva roky procestovala Taylor Swift Evropu křížem krážem. Společně s finálovým koncertem ve Wembley absolvovala během dvouleté šňůry 131 koncertů.
Jen ve Velké Británii její koncerty navštívilo okolo 1 200 000 milionů lidí. Navíc zásadně ovlivnila ekonomiku celého státu, když vygenerovala zisky okolo miliardy liber do státního rozpočtu.
Pořádný rozruch však učinila i ve Skotsku, konkrétně v Edinburghu na stadionu pod názvem Murrayfield. Fanoušky dokázala roztančit natolik, že se pod nimi třásla země. Stalo se tak při písni „Ready for It?“, největší otřesy dosáhly na 23.4 nanometrů.
Něco takového se jí ovšem nestalo poprvé. V roce 2023 například v americkém Seattlu „způsobila“ zemětřesení odpovídající 2.3 stupně, něco podobného zažil i švýcarský Curych.
Zdroj: BBC
-
Reality showpřed 1 týdnem
Bejr souhlasí se zápasem proti majiteli Clash of the Stars Le Symu! Trvá ale na poměrně bizarních podmínkách
-
Zajímavostipřed 6 dny
Jeden z nejbizarnějších podvodů ve Formuli 1 aneb Když chybí soudnost
-
Zajímavostipřed 1 týdnem
KVÍZ: Nejčetnější příjmení v ČR
-
Zajímavostipřed 2 týdny
KVÍZ: 30 největších států světa