Spojte se s námi


Cestování

Singapur jako ze snu. Úchvatná země nabízí kouzelné prostředí

V srdci Asie, na malém ostrově jen několik stupňů severně od rovníku, leží Singapur – jeden z nejúchvatnějších a nejdynamičtějších městských států na světě. Ačkoli je rozlohou malý, rozhodně to vynahrazuje svou obrovskou kulturní rozmanitostí, ekonomickým rozvojem a architektonickou krásou.

Publikováno

dne

V srdci Asie, na malém ostrově jen několik stupňů severně od rovníku, leží Singapur – jeden z nejúchvatnějších a nejdynamičtějších městských států na světě. Ačkoli je rozlohou malý, rozhodně to vynahrazuje svou obrovskou kulturní rozmanitostí, ekonomickým rozvojem a architektonickou krásou.

Moderní Singapur je místem, kde se harmonicky prolínají tradice a modernost. Hlavní ulice pulzují životem a do oblohy se zařezávají mrakodrapy, které skvěle kontrastují se zelenými enklávami městských parků. Kromě moderní fasády se Singapur pyšní také bohatým historickým dědictvím.

V průběhu staletí jím prošly různé kultury, počínaje malajskými osadníky, čínskými obchodníky, indickými přistěhovalci a britskou koloniální nadvládou konče. Tyto vlivy se dokonale prolínají v každodenním životě, kuchyni i v mozaice jazyků, které lze slyšet na ulicích.

V Singapuru jde vzdělávání s inovacemi. Od renomovaných univerzit po dynamické start-upy – toto město je centrem pro mozky, které touží stanovit nové hranice. Toto rozvíjející se technologické centrum přitahuje nejen místní talenty, ale i jednotlivce z celého světa, a vytváří tak kosmopolitní společnost.

Singapur však není jen obchodním centrem, je také rájem pro milovníky dobrého jídla. Stánky s jídlem, luxusní restaurace a noční trhy jsou místem, kde se spojují chutě různých kultur a vytvářejí kulinářskou symfonii. Od tradičních pokrmů až po jejich moderní interpretace – Singapur je skutečnou pastvou pro chuťové buňky.

Merlion

Singapuru se říká město lva. Proč? Podle legendy, když malajský princ připlul k pobřeží svých nově dobytých zemí, setkal se tváří v tvář s tímto dravcem. Byla zde založena rybářská osada. Merlion, lev s rybím ocasem, který odkazuje na tuto legendu, je dnes symbolem odvahy a podnikavosti Singapurců. Nezapomeňte se vyfotografovat u fontány, která ho zobrazuje v Merlion Parku.

Gardens by the Bay

Hned vedle se nachází další povinná zastávka na seznamu singapurských památek – Gardens by the Bay. Zde si odpočinete od ruchu velkoměsta a projdete se mezi krásnou vegetací, tajemnými sochami a ikonickými „superstromy“. V korunách těchto futuristických staveb najdete restauraci a nebeskou promenádu s úchvatným výhledem.

Po setmění se „superstromy“ rozzáří světelnou horečkou v rytmu hudby. Určitě si prohlédněte také nejmodernější skleníky, které vás přenesou hluboko do tropického pralesa. Jedná se o největší singapurskou atrakci!

Marina Bay Sands

Určitě poznáte charakteristickou siluetu komplexu Marina Bay Sands známou třeba jen z filmu „Báječně bohatí Asiaté“ – loď spočívající na střeše tří 55 patrových mrakodrapů. Je spojena především s luxusním hotelem a úžasným nekonečným bazénem. Z přilehlé vyhlídkové terasy budete obdivovat nádherné panorama města.

Součástí komplexu je nákupní centrum s podzemní řekou, po které se projedete na sampanu. Pokud hledáte intelektuálnější způsob trávení času, najdete se v přilehlém muzeu ArtScience. Večer určitě zůstaňte na velkolepou světelnou a zvukovou show.

Chinatown

Důležitou součástí kulturní mozaiky města je stále živá čínská čtvrť Chinatown. Čeká zde na vás Chrám Buddhova zubu a muzeum, ale také ulice plné obchodů, stánků se suvenýry a atmosférických restaurací, včetně nejlevnější restaurace na světě oceněné michelinskou hvězdičkou.

Zdroje: redakce, planetscape, onet, lot

Oblíbené