Spojte se s námi


Zajímavosti

Shoduje se vaše osobnost s osobností vašeho psa? Vědci odhalili pravdu

Máte doma nejlepšího přítele člověka a okolí vám říká, že vypadáte přesně jako on? A co teprve vaše osobnost, vnímáte, že je stejná jako ta od vašeho pejska? Nová studie přišla s odhalením, že tomu tak opravdu je!

Publikováno

dne

Máte doma nejlepšího přítele člověka a okolí vám říká, že vypadáte přesně jako on? A co teprve vaše osobnost, vnímáte, že je stejná jako ta od vašeho pejska? Nová studie přišla s odhalením, že tomu tak opravdu je!

Nová studie skupiny The Kennel Club zjistila, že psí páníčci mají tendenci vybírat si plemeno psa podle své vlastní osobnosti. Výzkumu se zúčastnilo 1500 majitelů psů a zabýval se 16 oblíbenými plemeny, u kterých porovnával, jak se podobá povaha a dispozice psa s jejich páníčky.

Průzkum měl zcela jednoznačné výsledky. Pejskaři mají opravdu tendenci si vybírat svého psího mazlíčka podle sebe samých.

Bill Lambert, mluvčí The Kennel Clubu, uvedl, že majitelé domácích mazlíčků si většinou vybírají psa kvůli jeho vzhledu nebo osobnosti a rozhodují se srdcem, nikoliv hlavou.

Zmínil však i problém, který nastává tehdy, když si majitel koupí psa, který se mu líbí, ale pak mu nezvládá zajišťovat potřebnou péči kvůli odlišnému životnímu stylu. Lambert tedy sám radí, aby se pejskaři zamysleli nad vlastní povahou a podle té si pak vybrali vhodné plemeno.

A jaké plemeno se nejvíce hodí k vám?

Majitelé Jack Russell teriérů mají tendenci být loajální, stejně jako je tomu u těchto pejsků, kteří jsou kamarádští, věrní a oddaní. Kokršpanělé jsou oblíbení u rodin pro svou mírnou a bezproblémovou povahu. Páníčci zlatých retrívrů byli dle výzkumu emocionálně stabilní, šťastní a pozitivní, stejně jako je tomu u této psí rasy, která je vyrovnaná, inteligentní a veselá.

Další shoda u psů a jejich majitelů je u border teriérů, jejichž páníčci jsou okouzlující a plní elánu. Majitelé stafordšírských bulteriérů jsou láskyplní a důvěřiví a s knírači se nejvíce ztotožňovali organizovaní majitelé, kteří mají rádi pravidla.

Pro sportovce jsou ideálními plemeny ovčák, ohař a teriér, pro turisty jsou to malamut, husky nebo bernský salašník. K rodinám s dětmi se hodí retrívři, kolie nebo mopsi, starším lidem uděláte radost čivavou, yorkšírským teriérem nebo jezevčíkem. Pro průbojné a dominantní lidi jsou ideální pitbulové, bulteriéři a rotvajleři.

Zdroj: bodyandsoul.com.au, becydog.cz

Oblíbené