Spojte se s námi


Celebrity

Shakira s Gerardem Piquém oslaví kulaté narozeniny ve stejný den

Publikováno

dne

Jak Shakira, tak Gerard Piqué, kteří spolu strávili dlouhých 11 let a zplodili dva syny, oslaví 2. února narozeniny. S tím rozdílem, že kolumbijské zpěvačce bude 45 let, zatímco její bývalý přítel je o 10 let mladší.

Shakira a Piqué se potkali během natáčení videoklipu k písni Waka Waka, jež se stala hymnou mistrovství světa v Jihoafrické republice. Šlo o jednu z nejslavnějších písní rodačky z Barranquilly, zatímco španělský stoper v té době také slavil životní úspěch, když se Španělskem ovládl zmíněný fotbalový šampionát.

Oba jsou tak velmi úspěšní ve svých kariérách a vzájemně se podporovali. Taktéž se často objevovali na společenských událostech a pomáhali si v filantropických aktivitách.

Navzdory tomu, že oba byli velmi zaneprázdněni svými kariérami, byl jejich vztah považován za stabilní a plný lásky a úcty. To dokládá i ten fakt, že spolu mají dva syny – devítiletého Milana a sedmiletého Sashu.

Shakira

Celým jménem Shakira Isabel Mebarak Ripoll je úspěšná zpěvačka, textařka, tanečnice a filantropka. Proslavila se svými hity jako „Whenever, Wherever“, „Hips Don’t Lie“ a „Waka Waka (This Time for Africa)“.

Shakira začala svou hudební kariéru v devadesátých letech a brzy se stala jednou z nejúspěšnějších latinskoamerických zpěvaček. Její hudba zahrnuje prvky různých žánrů, včetně popu, rocku, španělského flamenca a arabské hudby. Je také známá svým tancem a výraznými hlasovými schopnostmi.

Shakira je také známá svým aktivním zapojením do filantropie a bojem proti chudobě a nespravedlnosti. Je zakladatelkou nadace Pies Descalzos Foundation, která pomáhá dětem v Latinské Americe zlepšit svou budoucnost prostřednictvím vzdělávání.

Shakira je také několikanásobnou držitelkou cen Grammy a je jednou z nejprodávanějších zpěvaček na světě.

Gerard Piqué

Gerard Piqué Bernabéu byl španělský fotbalový obránce, který k 1. lednu tohoto roku ukončil svoji hráčskou kariéru. Učinil tak v klubu svého srdce – FC Barcelona.

Piqué začal svou kariéru v mládežnických týmech FC Barcelona, ale v roce 2004 odešel do Manchesteru United, kde si zahrál po boku slavných hráčů jako Cristiano Ronaldo a Ryan Giggs. Po třech letech se vrátil zpět do Barcelony, kde se stal důležitou součástí týmu, který vyhrál mnoho trofejí včetně Ligy mistrů.

Piqué je také několikanásobným vítězem španělské ligy a poháru. Byl také členem španělského národního týmu, který vyhrál mistrovství Evropy v roce 2008 a mistrovství světa ve fotbale v roce 2010.

Mimo fotbalovou kariéru se Piqué zapojil do mnoha podnikatelských a filantropických projektů, včetně založení své vlastní nadace, která se zaměřuje na pomoc dětem. Aktuálně je ve vztahu s Clarou Chia Martí.

Zdroj: Transfermarkt, Wikipedia, Marca

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Zemřel Václav Šašek. Připomeňte si život jednoho z nejvýznamnějších českých scenáristů a dramaturgů

Ve věku 89 let opustil tento svět Václav Šašek. Podílel se na filmech Vrchní, prchni, Kulový blesk nebo Vesničko má středisková. Svou stopu zanechal i ve snímcích Helimadoe či Má je pomsta. Pojďme si připomenout, jaký byl život tohoto scenáristy a dramaturga.

Publikováno

dne

Ve věku 89 let opustil tento svět Václav Šašek. Podílel se na filmech Vrchní, prchni, Kulový blesk nebo Vesničko má středisková. Svou stopu zanechal i ve snímcích Helimadoe či Má je pomsta. Pojďme si připomenout, jaký byl život tohoto scenáristy a dramaturga.

Václav Šašek se narodil 14. října 1933 v Hnidousech u Kladna. Po studiu na vysoké škole pracoval krátkou dobu v redakci jednoho pražského deníku, pak se ale vydal jinou cestou a stal se velice oblíbeným ve své branži.

Jeho začátky

Václav Šašek vystudoval literaturu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a po ukončení studia nějakou dobu pracoval ve Večerní Praze. Potom však nastoupil do slavné tvůrčí skupiny Šebor-Bor na Barrandově. 

Počátky jeho práce jsou spojené hlavně s československou novou vlnou, což je označení pro československé filmové scenáristy a režiséry, kteří začali tvořit v 60. letech 20. století. 

Jeden z nejvyhledávanějších filmových tvůrců

Na jméno Václava Šaška se jen tak nezapomene. Vždyť napsal více než tři desítky scénářů, za ten k filmu Helimadoe dostal v roce 1993 Českého lva. U dalších skoro šedesáti filmů pak spolupracoval jako dramaturg.

Spolupráce s Milošem Formanem

Velice úzce spolupracoval Václav Šašek s Milošem Formanem, podílel se na jeho snímcích Lásky jedné Plavovlásky nebo Hoří, má panenko. Před odchodem Formana do USA byl dramaturgem všech jeho filmů. 

Spolupracoval také s dalšími režiséry

Kromě Miloše Formana spolupracoval i s režiséry Ivanem Passerem, Jiřím Menzelem, Jurajem Herzem, Věrou Chytilovou nebo Jaroslavem Papouškem, který je znám hlavně díky rodině Homolkových. Dále jeho odkaz najdeme u filmů Kulový blesk Vrchní, prchni či Na samotě u lesa dvojice Ladislav Smoljak a Zdeněk Svěrák.

Porevoluční doba

Po roce 1989 pracoval se synem Zdeňka Svěráka Janem. Vedle Kolji, jediného českého oscarového filmu, se podílel na Vratných Lahvích nebo Tmavomodrém světě. 

Z poslední doby je známá také jeho spolupráce s Václavem Marhoulem na filmech Tobruk a Nabarvené ptáče. Jeho posledním velkým tvůrčím počinem pak byl scénář k oceňovanému televiznímu filmu Zločin v Polné z roku 2016.

Zdroj: ČTK, csfd.cz

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Které osobnosti českého uměleckého světa odešly z tohoto světa tragickým způsobem

Nešťastné náhody se nevyhýbají ani veřejně známým osobám ze showbyznysu. Zatímco některé se dožívají vysokého věku v dobré kondici a stále jsou umělecky činné, jiné už se svému umění věnují na onom světě.

Publikováno

dne

Nešťastné náhody se nevyhýbají ani veřejně známým osobám ze showbyznysu. Zatímco některé se dožívají vysokého věku v dobré kondici a stále jsou umělecky činné, jiné už se svému umění věnují na onom světě.

Jiří Šlitr

Český hudební skladatel, klavírista, zpěvák, herec a knižní ilustrátor a výtvarník. To všechno stihl za svůj život dlouhý čtyřicet pět let Jiří Šlitr, jedna z vůdčích osobností divadla Semafor. Kdo by neznal uměleckou dvojici Suchý-Šlitr, která tvořila v 60. letech minulého století. Jiří Suchý ještě svou práci v divadle na hřebík nepověsil. Bohužel jeho herecký kolega Jiří Šlitr zemřel za dosud nevyjasněných okolností 26. prosince 1969 společně se svou přítelkyní Jitkou Maxovou, a to na otravu plynem.

Jiří Wimmer

Komediální talent byl Jiřímu Wimmerovi dán do vínku. Možná si vzpomenete je jeho televizní recitaci Bezručovy básně Ostrava nebo pořad Možná přijde i kouzelník, kde vystupoval ve dvojici se zpěvákem Karlem Černochem. Jiří Wimmer zemřel tragicky 25. ledna 2001, když na Vítězném náměstí v Praze přelézal pod vlivem alkoholu zábradlí a zachytil ho autobus. Bylo mu 57 let.

Jiří Štaidl

Písňový textař, hudebník, divadelní manažer a scenárista Jiří Štaidl byl bratrem hudebníka Ladislava Štaidl. Umělecky byl činný v 60. a 70. letech minulého století. Napsal na dvě stě písňových textů, mimo jiné Hvězda na vrbě, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Lady Carneval. Zemřel na následky autonehody 9. října 1973 v Říčanech ve věku 30 let.

Milan Dufek

Milan Dufek byl hudební skladatel, zpěvák a kytarista a zakládající člen skupiny Rangers (Plavci). Napsal také úspěšné texty k písním, které zlidověly. Zahynul při potápění 17. listopadu 2005 v Kolumbii, když se srazil s motorovým člunem. Bylo mu 61 let.

Petr Svojtka

Českého herce Petra Svojtku si možná vybavíte jako prince v pohádce Malá mořská víla, zahrál si i v seriálu Arabela. V pohádce Tři oříšky pro Popelku nadaboval hlas Pavla Trávníčka. I Petr Svojtka sešel z tohoto světa tragicky, když se pod vlivem alkoholu vozil na spřáhlech mezi spojenými tramvajovými vozy. Zabila ho jeho touha po adrenalinových zážitcích. Zemřel 9. května 1982 ve věku 35 let.

Jiří Schelinger

Český rockový zpěvák s nezaměnitelným hlasem Jiří Schelinger patřil k předním postavám tohoto hudebního žánru u nás. K jeho hitům patřily písně Holubí dům, Sim-sala-bim, Což takhle dát si špenát. Zemřel tragicky ve věku 30 let v Bratislavě 13. dubna 1981, když se utopil v Dunaji. Jeho úmrtí není zcela objasněno. Spekulovalo se i o úkladné vraždě, sebevraždě či sázce s přáteli.

Jiří Hrzán

Jiří Hrzán toho stihl za svůj život dlouhý 41 let poměrně hodně. Byl divadelním a filmovým hercem, bavičem a zpěvákem. Zahrál si ve filmech Svatba jako řemen, Pane vy jste vdova, Drahé tety a já nebo televizním seriálu Byl jednou jeden dům. Zemřel 24. září 1980 na následky těžkých zranění, které utrpěl pádem z pátého patra, když šplhal po budově do bytu za přítelkyní.

Karel Zich

Zpěvákovi a hudebnímu skladatelovi Karlu Zichovi se přezdívalo „český Elvis Presley“. Působil na sólové dráze i jako součást Spirituál kvintetu. Nazpíval hodně duetů – například s Lenkou Filipovou, Petrou Janů či Pavlem Bobkem. Zemřel 13. července 2004 na dovolené na Korsice při potápění, když utrpěl srdeční infarkt. Bylo mu 55 let.

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová patřila mezi nejoblíbenější zpěvačky středního proudu. Ke svému neprospěchu ale byla častým soustem bulváru. Potýkala se s psychickými problémy i závislostmi. Zemřela 29. dubna 2014 skokem pod vlak nedaleko svého bydliště v Praze-Uhříněvsi. Bylo jí 48 let.

Zdroje: Wikipedia, Osobnosti

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Dámy, zbystřete! Hugh Jackman je po 27 letech opět k mání

Ve světě slavných osobností patřili k raritě. Dlouhodobé vztahy zde nejsou příliš v módě. Hugh Jackman a Deborra-Lee Furnessová oznámili, že se rozhodli své manželství ukončit. Jaký byl důvod?

Publikováno

dne

Ve světě slavných osobností patřili k raritě. Dlouhodobé vztahy zde nejsou příliš v módě. Hugh Jackman a Deborra-Lee Furnessová oznámili, že se rozhodli své manželství ukončit. Jaký byl důvod?

„Byli jsme požehnáni, že jsme spolu mohli sdílet téměř 3 desetiletí jako manžel a manželka v nádherném, láskyplném manželství. Naše cesta se nyní posouvá a rozhodli jsme se rozejít, abychom mohli pokračovat v našem individuálním růstu,“ uvedli 15. září pro magazín People.

Dále se k této záležitosti již nebudou vyjadřovat, vzhledem k tomu, že celou situaci považují za svou soukromou věc. Rozchod proběhl v poklidu a dobrých vztahů si i nadále velmi cení.

Jaká byla jejich společná životní pouť?

První seznámení proběhlo v roce 1995 během natáčení málo známého australského seriálu Correlli. Hugh Jackman byl tehdy čerstvě po škole a jeho kariéra se mu pomalu rozjížděla, naopak Deborra-Lee Furnessová byla již dlouholetou známou herečkou. Láska to byla jako z románů: obrovská a na první pohled.

„Když jsem konečně dostal odvahu, řekl jsem, že jsem se do ní zamiloval, ale že se z toho dostanu. Ona ale odvětila, že je do mě zamilovaná taky. Nikdy bych se nemyslel, že by něco takového cítila stejně,“ sdělil Hugh Jackman pro magazín People.

Vzali se 11. dubna 1996 a poměrně brzy se stali jedním z nejoblíbenějších párů v Hollywoodu.

Ač byli dlouhá léta neuvěřitelně šťastní a podporovali se, nedařilo se jim mít vlastní děti. Rozhodli se proto pro adopci Oscara Maximilliana (*2000) a Avy Eliot (*2005).

Neznámá Deborra-Lee Furnessová

Narozdíl od Jackmana není australská herečka Furnesová českému publiku tolik známá. Narodila se 30. listopadu 1955. První zaměstnání získala jako asistentka ředitele zpráv na Channel 9 a později se dopracovala až k reportérství. I když tvrdila, že si práci v redakci velmi užívá, stále jí to táhlo k herectví.

Proslavila se až v roce 1988 ve filmu Hanba. Za tuto roli získala cenu za nejlepší herecký výkon od Film Critics Circle of Australia. V roce 1993 se objevila jako Chrissy v televizní sérii Stark s Benem Eltonem a Jacqueline McKenzieovou. Poté například v roce 1995 ve filmu Angel Baby. Ve stejném roce si zahrála v titulní roli v již zmíněném televizním seriálu Correlli, kde potkala svého budoucího manžela Hugha Jackmana

Jakmile se Furnessová stala adoptivní matkou dvou dětí, byla její práce směřována hlavně k celosvětové pomoci sirotkům a k zefektivnění mezinárodní adopce. V Austrálii je patronkou National Adoption Awareness Week, dále pak Lighthouse Foundation pro vysídlené děti. Je také ambasadorkou World Vision, kde pracuje s uprchlíky po celém světě.

Zdroj: people.com, wikipedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené