Spojte se s námi


Filmy a seriály

Seriál Šógun na sebe strhává pozornost. Příběh o japonských samurajích a touze po moci byste si neměli nechat ujít

Japonsko, doba samurajů a k tomu příběh inspirovaný skutečnými událostmi – to je nový seriál Šógun, který je již nyní k shlédnutí na platformě Disney+. Proč byste si jeho sledování neměli nechat ujít?

Publikováno

dne

Japonsko, doba samurajů a k tomu příběh inspirovaný skutečnými událostmi – to je nový seriál Šógun, který je již nyní k shlédnutí na platformě Disney+. Proč byste si jeho sledování neměli nechat ujít?

Děj desetidílné série Šógun zavede diváky do Japonska 17. století

Pokud jste nikdy nesáhli po knize Jamese Clavella Šógun, dovolte nám, abychom vám alespoň trochu nastínili její děj. Odehrává se v 17. století v Japonsku, kde se právě dostává k moci Tokugawa Iejasua a u japonských břehů v tu samou chvíli ztroskotá britský námořník John Blackthorne.

Kniha Šógun je pouze zlomkem z celé Clavellovi Asijské ságy, jež čítá celkem 6 knih. Postava námořníka Blachthorna byla inspirována životem Williama Adamse, trosečníka, který začínal jako tesař a skončil jako významná postava v japonských dějinách.

Dlouho očekávaná minisérie podle známé knihy

O sérii Šógun se mluvilo již v roce 2021, kdy bylo zahájeno natáčení. V té době se již vědělo, kdo bude obsazen do role Lorda Yoshiho Toranagu a britského námořníka Johna Blackthornea. Zároveň se na veřejnost dostala informace o tom, že na scénáři pracuje duo Rachel Kondo a Justina Markse.

První minisérie sklidila ohromný úspěch

K prvnímu seriálovému zpracování knihy Šógun došlo nedlouho po jejím vydání a vznikla tak slavná minisérie Šogun z roku 1980. Ta má mimochodem na ČSFD hodnocení přesahující 85 %.

Nové zpracování k sobě přilákalo pozornost

Jak je ale zvykem, zastaralé a původní seriály se ve 21. století mohou těšit na nové kabáty. A proto byla natočena současná minisérie, která již nyní boří žebříčky sledovanosti i úspěšnosti. 

Téma japonských samurajů a boje o moc je totiž stále aktuální a pro diváky lákavé. Nechte se i vy okouzlit nádhernými kostýmy, prostředím Japonska i silným příběhem. Nebudou chybět akční scény, intriky, ale i láska. 

Režisérů minisérie je hned několik a v hlavních rolích se můžete těšit na Hirijuki Sanada a Cosmo Jarvise.

Seriál Šógun vtrhl na platformu Disney+ a rozhodně vás při sledování nenechá v klidu. 

Zdroje: CSFD.cz, YouTube.com, DisneyPlus.com

Oblíbené