Spojte se s námi


Novinky

Sdílíte hesla? Porušujete pravidla! Netflix chystá zásah proti zneužívání služeb

Publikováno

dne

Před nedávným časem jsme zde psali o příchodu HBO Max na evropské území. A že má být silným konkurentem Netflixu. Na jednu věc si každopádně budeme muset dávat pozor, a to zejména u druhé jmenované platformy. Netflix totiž chystá zásah proti zneužívání jejich služeb. Vaše heslo má být pouze vaše…

Děláte to také? Zaplatíte si využívání služeb a své heslo poskytnete někomu blízkému. Například za výměnu přístupu k platformě HBO Go, v příštím roce HBO Max.

S tím by však měl být v budoucnu konec. Jedná se totiž o zneužívání streamovacích služeb a o porušování zásad a pravidel členství.

O co vlastně jde? Nebo o jakou zásadu se vlastně toto pravidlo opírá? Podíváte-li se na podmínky o využívání streamovacích služeb, najdeme v článku 4.2 toto ustanovení: „Služba Netflix a obsah sledovaný prostřednictvím této služby je určen pouze k vašemu osobnímu a nekomerčnímu použití a nesmí být sdílen s osobami mimo vaši domácnost.

„Během platnosti členství ve službě Netflix vám udělujeme omezené, nevýhradní a nepřenositelné právo přistupovat ke službě Netflix a sledovat obsah Netflixu. S výjimkou výše uvedeného se na vás nepřevádějí žádná práva, oprávnění nebo výhody.“

A jak že to chtějí kontrolovat? Netflix zvažuje zavedení nového algoritmu, který by měl rozpoznat, že svým jednáním porušujete pravidla ustanovená v podmínkách o využívání streamovacích služeb. Má jít vlastně o zcela novou funkci.

Pokud toto nastavení, respektive tento algoritmus, rozpozná, že předáváte svůj přístup lidem, kteří trvale stojí mimo vaši domácnost, měla by vám aplikace automaticky nabídnout novou placenou funkci – rozšíření vašeho přístupu lidem žijícím trvale mimo domácnost.

Všechny výše uvedené změny se netýkají přenosu služeb na jiná, ale vaše zařízení. Aplikaci, leč záleží na tarifu, můžete mít až na čtyřech zařízeních.

Nad vším ovšem stále visí velký otazník. Co se stane, když se účet nerozšíří, kolik to bude stát, případně kdy a jestli vůbec začnou nový algoritmus testovat, se stále neví.

Hodnocení celé situace už necháváme na vás. Musíme však podotknout, že Netflix už dlouho uvažuje, jak proti těmto klientům bojovat. A také je vcelku pochopitelné, že se snaží chránit své vlastní služby, nebo-li jejich poskytování.

Zdroj: Netflix

Oblíbené