Spojte se s námi


Zajímavosti

Sanatorium Beelitz se proměnilo v město duchů. Dříve se zde léčil i Adolf Hitler

Původně nemocniční komplex Beelitz v Německu je v současné době jakýmsi městem duchů. Má za sebou bohatou historii. Vždyť se zde ze svých zranění z první světové války léčil i samotný Hitler.

Publikováno

dne

Původně nemocniční komplex Beelitz v Německu je v současné době jakýmsi městem duchů. Má za sebou bohatou historii. Vždyť se zde ze svých zranění z první světové války léčil i samotný Hitler.

Výstavba komplexu Beelitz započala v roce 1898 a trvala až do roku 1930. Vznikl obrovský komplex šedesáti budov, který měl vlastní restauraci, řeznictví a nechyběla ani pošta. To vše bylo vystavěno na 200 akrech půdy. Od roku 1990 sanatorium chátrá a je navštěvováno už pouze lovci duchů a vyznavači urbexu.

Pacient Hitler

Za první světové války se ze sanatoria stal vojenský lazaret. V té době se zde léčilo více než dvanáct tisíc německých vojáků. Své ozdravení v lazaretu podstoupil i nechvalně proslulý Adolf Hitler, tehdy ještě pouhý kaprál.

V bitvě na Sommě utrpěl Hitler zranění, díky kterému strávil v sanatoriu Beelitz necelé tři měsíce. Tehdy ještě nemohl tušit, že se jeho cesty se sanatoriem v budoucnu opět protnou. Během druhé světové války se totiž v samém srdci sanatoria odehrávaly odporné pokusy na lidech, končící většinou jejich smrtí.

Bestie z Beelitzu – Wolfgang Schmidt

O velkou popularitu, i když zápornou, se postaral i úchylný vrah, policejní zaměstnanec Wolfgang Schmidt. V nedalekém lese napadl mladou maminku s kočárkem. Nejprve brutálně zavraždil nemluvně (rozbil mu hlavu o kořen stromu), hned po té dohonil matku a uškrtil ji.

Zatím pouze brutální vražda se záhy proměnila v jakýsi ujetý rituál. Tělo napřed oděl do růžového spodního prádla a poté ho naaranžoval do svůdně polohy.

Zatčen a dopaden byl v roce 1991. Do té doby stihl zavraždit celkem pět žen, včetně jednoho dítěte. Pouze jeho jediné oběti se podařilo vyváznout, i když s těžkým zraněním. Pozdějším vyšetřováním „Bestie z Beelitzu“, jak mu bylo přezdíváno, vyšlo najevo, že trpí zvráceným myšlením na těla v růžovém spodním prádle. Za odměnu dostal pouhých patnáct let. Po propuštění se nechal přeoperovat na ženu. 

Beelitz, místo pro okultisty a satanisty

Díky své minulosti a rozpadajícím se ponurým budovám, se stalo sanatorium místem pro bádání a hledání senzací různých okultistů, lidí toužících po dobrodružství a nakonec i jedinců, vyznávajících satana. Mnoho svědků potvrdilo, že je to místo prodchnuté paranormálními jevy.

Ať je to tak, či onak, jedno je jisté. Ruiny doslova vyzařují negativní energii. Pusté chodby vydávají zvuky připomínající kroky, z operačních sálů jde slyšet srdce rvoucí bolestný nářek. Možná jde o duchy povražděných a umučených lidí. Nebo že by jen pracovala bujná fantazie, ke které přímo vybízí toto ponuré místo?

Zdroje: Deník, Prima Zoom, Dotyk

Oblíbené