Spojte se s námi


Celebrity

Robert De Niro slaví jubilejní 80. narozeniny. V jakých filmech ho ještě uvidíme?

Publikováno

dne

Americký herec, producent a režisér Robert De Niro, který se narodil 17. srpna 1943 v New Yorku, je jednoznačně jedním z nejuznávanějších a nejvíce ikonických herců své generace a tento čtvrtek slaví své jubilejní 80. narozeniny.

Dítě malířky Virginie Admiral a Roberta De Nira má velmi zajímavé geny. Otcovi předci pochází z Irska a Itálie, přičemž ti matčiny jsou z Nizozemska a Velké Británie.

Budoucí hollywoodská hvězda však vyrůstala pouze s matkou, jelikož když bylo De Nirovi mladšímu dva roky, tak se jeho rodiče rozešli kvůli tomu, že jeho otec přiznal, že je gay.

De Nirova kariéra začala v šedesátých letech, když se v roce 1970 objevil ve filmu „Ahoj, mami!“. Jeho průlomovou rolí se ovšem stala postava mladého mafiána Vita Corleoneho ve filmu „Kmotr II“ z roku 1975, za kterou získal svého prvního Oscara, konkrétně za nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli.

Následovala řada dalších vynikajících výkonů jako například ve filmu „Taxikář“ a především „Zuřící býk“, za něhož získal svého druhého Oscara, tentokrát za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli.

Charismatického herce, jenž je na serveru CSFD je De Niro 9. nejoblíbenějším hercem, jsme měli tu čest přivítat u nás na MFF v Karlových Varech, konkrétně v roce 1990.

De Niro se také věnuje producentské činnosti a vlastní produkční společnost Tribeca Productions, kterou založil s producentkou Jane Rosenthal a stála za vznikem filmového festivalu Tribeca Film Festival v New Yorku.

Kromě filmu se De Niro aktivně angažuje v politice a veřejném životě. Kriticky se vyjadřuje k americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi a podporuje různé charitativní a environmentální iniciativy.

De Niro natočil v uplynulém roce dva filmy – Cesta Pomsty a Amsterdam. Že ještě ani zdaleka nehodlá se svým řemeslem končit dokazuje fakt, že v tomto roce se má objevit v dalších 5 snímcích, konkrétně jde o After Exile, Inappropriate Behavior, Pappa Mia!, Tin Soldier a Zabijáci rozkvetlého měsíce.

Zdroj: Wikipedia, CNN

Oblíbené