Spojte se s námi


Lifestyle

Říjen ve znamení Vah. Přichází čas se zklidnit a připravit na zimu

Milovníci horoskopu vědí, že převážná část měsíce října patří tichým a rozvážným Vahám. Pojďme se podívat, co nám toto znamení zvěrokruhu radí a jak nejlépe prožít období, kterému vládne.

Publikováno

dne

Milovníci horoskopu vědí, že převážná část měsíce října patří tichým a rozvážným Vahám. Pojďme se podívat, co nám toto znamení zvěrokruhu radí a jak nejlépe prožít období, kterému vládne.

Znameními zvěrokruhu se dá inspirovat

I když třeba nevěříte na astrologii a horoskopy si čtete jen pro legraci, můžete se alespoň inspirovat některými prvky, které k danému znamení a konkrétnímu ročnímu období patří.

Každé znamení zvěrokruhu má totiž svoje charakteristiky a z nich si můžete vybrat věci, které obohatí váš život a jeho prožívání.

Klidné, pomalé, přemýšlivé Váhy

Lidé ve znamení Vah se rodí v období od 23. září do 23. října. Do jejich části roku jsme tedy již vkročili a prožijeme v tomto znamení většinu října.

Váhy se vyznačují jemnou povahou a přemýšlivým způsobem života. Mají bohatý vnitřní život, který se může projevovat pasivní oblibou umění a kultury, ale i aktivní účastí v těchto oborech. Váhy chtějí hlavně rovnováhu, touží po harmonii; a to někdy tak moc, že jsou až příliš nerozhodné nebo pasivní.

Na co se soustředit v období Vah?

Vezměte si z tohoto znamení příklad. Léto nám skončilo, dny se hodně rychle zkracují, pomalu přichází zima. Je čas se ponořit hlouběji do svého nitra a začít rekapitulovat pomalu končící rok. Položte na misky vah to, čeho jste chtěli dosáhnout, a co se ve skutečnosti povedlo. Máte k dispozici ještě téměř tři měsíce, nedá se ještě váš život změnit tak, abyste dokončili, co jste si naplánovali?

Zapojte do svého denního režimu nějaké pomalé cvičení nebo třeba meditace, abyste se zklidnili, což je to, co po nás podzim žádá. Nezapomeňte posilovat svou imunitu, aby vás nezaskočily podzimní chřipky. Pěstujte dobré vztahy s rodinou a i sami se sebou. Znamení Vah vyzývá k vnitřní inventuře a doslova volá po kontemplaci.

Na konci měsíce bere do ruky žezlo vášnivý Štír

Možná proto, že Váhy tolik milují rovnováhu, střídá je vášnivý štír. Moci se chopí 24. října a jen tak ji z rukou nepustí. Tam, kde se Váhy nemohou rozhodnout, tam Štír koná. Tam, kde Váhy přichází s jemností, Štír používá aktivní sílu. V okamžiku, kdy se Váhy zachumlají do peřin a chtějí klid, Štír přináší vášeň.

A tak je možná říjen měsícem Vah a zklidnění, ale svou energii do něj přináší i Štír, který připomíná, že zkracující dny se dají využít i pro velké plány nebo vášnivá vzplanutí. Odpočiňte si, naberte sílu a poté se vrhněte do dobrodružství!

Zdroj: horoskopy.cz, Wikipedia

Oblíbené