Spojte se s námi


Celebrity

Richard Gere sdílel své 74. narozeniny i s fanoušky. Podívejte se, jak americký charismatický herec vypadá dnes

Americký herec, producent a filantrop Richard Gere proslul svými charismatickými vystoupeními ve filmech a jeho kariéra, jenž zahrnuje mnoho význačných rolí a úspěšných filmů, navždy bude spojena s filmem Pretty Woman, díky němuž se stal nesrmtelným.

Publikováno

dne

Americký herec, producent a filantrop Richard Gere proslul svými charismatickými vystoupeními ve filmech a jeho kariéra, jež zahrnuje mnoho význačných rolí a úspěšných filmů, navždy bude spojena s filmem Pretty Woman, díky němuž se stal nesrmtelným.

Gere, jenž se narodil 31. srpna roku 1949 do anglicko-irské rodiny, která se rozrostla včetně Richarda o pět dětí, měl jak sportovní talent, tak hudební sluch, když hrál na klavír či kytaru. Nakonec si ale vybral univerzitu se zaměřením na filozofii a východní náboženství, kterou ovšem nechal po dvou letech.

Gereova kariéra začala v 70. letech, kdy se objevil v několika divadelních produkcích a televizních seriálech. Jeho průlomová role přišla v roce 1980 s filmem Americký gigolo, kde si zahrál muže zvaného Julian, který byl eskortním společníkem žen vyšší společnosti. Tato role ho katapultovala do světového povědomí a začala jeho cesta ke slávě, i když i ta kolísala.

Definitivně zazářil až s filmem Pretty Woman, který se stal minimálně u nás naprostou klasikou. Jeho herecký styl je často spojen s charismatem, romantikou a hlubokými emocemi. To vše určitě v tomto snímku z roku 1990 najdete.

Mimo svou hereckou kariéru se Gere angažuje i v humanitárních a sociálních otázkách. Je známý pro svůj aktivismus v oblasti lidských práv a pomáhá těm, kteří jsou v nouzi. Velmi blízko má pak především k Tibetu, když je velmi znám jako buddhista a velký zastánce dalajlámy.

Roku 2015 měli čeští fanoušci možnost ho zahlédnout i v ČR, když se zúčastnil 50. mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

Jeho osobní život byl také logicky předmětem pozornosti médií. Měl několik manželství a vztahů, včetně toho se supermodelkou a herečkou Cindy Crawford. Poté si vzal také Carey Lowell, s níž má syna, ovšem v roce 2018 se oženil se španělskou aktivistkou Alejandrou Silvou.

Bavíme se tu nejen o vynikajícím herci, ale také o člověku s velkým srdcem i angažovaným občanem, který svou slávu využívá k šíření povědomí o důležitých společenských tématech, které se snaží aktivně řešit.

Zdroj: CNN, Wikipedia

Oblíbené