Spojte se s námi


Celebrity

Richard „Geňa“ Genzer: Oblíbený bavič i obávaný porotce

Richard Genzer, všeobecně oslovovaný přezdívkou „Geňa“, je uznávaným českým komikem, moderátorem, hercem, bavičem, tanečníkem, scénáristou, choreografem, dabérem a od roku 2019 také porotcem v taneční televizní show Star dance…když hvězdy tančí.

Publikováno

dne

Richard Genzer, všeobecně oslovovaný přezdívkou „Geňa“, je uznávaným českým komikem, moderátorem, hercem, bavičem, tanečníkem, scénáristou, choreografem, dabérem a od roku 2019 také porotcem v taneční televizní show Star dance…když hvězdy tančí.

Životopis a počátky profesní kariéry

Richard Genzer se narodil 20. prosince 1966 v Praze. V mládí navštěvoval folklórní taneční soubor Váha a i když si jeho otec velmi přál, aby se z něj stal úspěšný fotbalista, při volbě střední školy vyhrála taneční konzervatoř.

Již během studia začal vystupovat se známou taneční skupinou UNO pod vedením Richarda Hese. Skupina se proslavila svým moderním pojetím tance v duchu baletní moderny a velmi často vystupovala v zahraničních muzikálech. Po revoluci skupina získala obrovskou popularitu i u českého publika, avšak v roce 1998 svou činnost oficiálně ukončila.

Richard se poté začal věnovat choreografii ve Švandově divadle a mimo jiné se vrátil jako učitel na svou „domovskou“ Pražskou konzervatoř. V této době se při spolupráci s Danielem Landou na muzikálu Krysař opět setkává se svým spolužákem a kamarádem Michalem Suchánkem.

Z jeho soukromého života, i když je k jeho sdílení s veřejností opravdu velmi skoupý, je známo, že se v roce 2000 oženil s Lindou Finkovou a postupně se jim narodili dvě děti, Viktorie a Matyáš. Manželství bylo sice rozvedeno až v letošním roce, ale pár byl odloučen již od roku 2012, kdy bavič oficiálně potvrdil rozchod a přiznal, že má novou přítelkyni, o dvanáct let mladší Markétu Jiránkovou.

Ani vztah s Jiránkovou však nevydržel a to i přesto, že ji požádal o ruku. V roce 2018 se pak po jeho boku objevila půvabná blondýnka Pavla Kalinová, která ho však o tři roky později definitivně opustila. V současné době nejsou známy žádné informace o nějakém dalším vztahu.

Profesní kariéra a spolupráce s Michalem Suchánkem

Prvním výraznějším televizním pořadem, který se navždy zapsal do paměti diváků byl zábavný televizní pořad vysílaný TV Nova Tele tele, kde účinkoval spolu s Veronikou Žilkovou, Michalem Suchánkem a Josefem Cardou. Po jeho skončení dál spolupracoval s Michalem Suchánkem na pořadu MR. GS a na internetové televizi Stream.cz v pořadu Kalendář Míši a Ríši.

Asi nejznámější projekt, který pod taktovkou této dvojice vznikl v roce 2013, je zábavný improvizační pořad Partička. Tento divácky velmi oblíbený pořad vysílá TV Prima dodnes a kdo má štěstí, může si jej vychutnat i při živých vystoupeních po celé republice.

Richard Genzer hrál i v několika filmech a seriálech. K těm nejznámějším patří série komedií Kameňák režiséra Zdeňka Trošky, Sněženky a machři po 25 letech nebo Láska za milion. Ze seriálů potom Ohnivý kuře či ZOO.

V roce 2018 se zúčastnil zábavné televizní taneční soutěže Star dance…když hvězdy tančí. Taneční partnerkou mu byla Jana Zelenková a společně dotančili až do pátého kola, po kterém jej však museli opustit. Nicméně v následujícím roce usedl Richard Genzer mezi obávané porotce této soutěže a jejím členem je dodnes.

K novějším projektům Richarda Genzera, a to samozřejmě opět ve spolupráci s Michalem Suchánkem, patří zábavná soutěž spočívající v hledání nejlepšího improvizátora Partička Nová krev nebo založení internetové televizní stanice TVIdiot.

Zdroje: Idnes, CSFD, Kafe, TVIdiot

Oblíbené