Spojte se s námi


Novinky

Proběhla největší policejní razie v Plzni! V místních restauracích se prodávaly drogy

Publikováno

dne

Plzeňský policejní TOXI tým ukončil skoro roční práci, při které vysledoval organizovaný obchod s marihuanou od pěstování až po konečný prodej. Akce, která nesla jméno Karpaty a odstartovala 1. února, se zúčastnilo na 170 policistů. Šlo o jednu z největších razií v Plzni.

Zadrženo bylo sedm lidí, kteří byli usvědčeni z prodeje drog ve třech restauracích v Zámečniské ulici v Plzni, kde se na konečné distribuci podíleli i majitelé podniků.

Obsluze stačilo říci heslo a spolu s objednávkou vám byla donesena i droga. Gram marihuany stál 200 korun. Týdně se tak prodaly až tři kilogramy marihuany.

Podle vyšetřovatele Pavla Študenta šlo o občany ČR ve věku od 28 do 51 let. Čtyři z usvědčených mužů putovali do vazby, další tři jsou stíháni na svobodě. Někteří už v minulosti byli trestně stíháni.

„V čele skupiny stál šestatřicetiletý muž z Plzně, který domlouval obchody a rozděloval úkoly. Nelegální pěstírna fungovala minimálně od roku 2020 v jednom činžovním domě. Někdo marihuanu pěstoval, další zajišťoval její zpracování, vážení, balení a následnou distribuci,“ popsal pro iDNES fungování skupiny vyšetřovatel.

V rámci šesti domovních prohlídek a deseti prohlídek dalších prostor bylo nalezeno přes dva miliony korun v hotovosti. Zabaveny byly i další věci v hodnotě téměř pěti milionů korun, pořízené za peníze z prodeje.

Vyšetřování stále běží a je možné, že specializovaný TOXI tým, který tvoří 11 lidí a funguje od roku 2020, najde i další pěstírny.

Zdroj: iDNES, Youtube

Oblíbené