Spojte se s námi


Filmy a seriály

Přízraky v Benátkách a Saw X aneb dva filmy, které si nenechte na podzim ujít v kině

Napadá vás lepší způsob trávení volného sychravého odpoledne a večera než před filmovým plátnem? Vyberte si snímek, který bude přesně pro vás. Vsadíte na geniálního detektiva nebo šíleného hádankáře?

Publikováno

dne

Napadá vás lepší způsob trávení volného sychravého odpoledne a večera než před filmovým plátnem? Vyberte si snímek, který bude přesně pro vás. Vsadíte na geniálního detektiva nebo šíleného hádankáře?

Přízraky v Benátkách

Kenneth Branagh je zpět coby režisér i hlavní představitel legendárního detektiva. Tentokrát nás nevezme na vyjížďku vlakem ani plavbu lodí, ale do temných a ponurých Benátek, kde se přízraky mísí se skutečností.

Hercule Poirot si užívá zasloužený odpočinek, ale než do doby, kdy jej navštíví bývalá přítelkyně a požádá ho o pomoc. A protože tento geniální detektiv nedokáže odolat žádné hádance, je jasné, že se mají diváci na co těšit.

Tentokrát nečekejte megalomanské kulisy, ale připravte se na mysteriózní horor. Po boku Kennetha Branagha je ve filmu možné spatřit také Michelle Yeoh, Jamieho Dornana či Riccarda Scamaria.

Milujete-li detektiva z pera Agathy Christie, nenechte si Přízraky v Benátkách ujít.

SAW X

Mohlo by se zdát, že v nekonečné hororové sérii Saw bylo již ke spatření úplně vše. První díl Saw: Hra o přežití vyšel v roce 2004 a hned následující rok přišlo pokračování. Tohoto tempa se série držela až do roku 2010, kdy byl vydán film Saw s číslovkou sedm.

Ale ani to nestačilo a brutálních námětů je stále celá řada. Letos na podzim tak vstupuje do kin SAW X, který je ovšem dějově zasazen mezi dva nejúspěšnější díly. Fanoušci jistě vědí, že máme na mysli první a druhý díl.

Jigsaw, který se potýká s rakovinou, cestuje do Mexika za poslední nadějí na záchranu. Ve chvíli, kdy zjistí, že experimentální lékařský zákrok je jedna velká lež, je zcela jasné, co nastane. Jigsaw se uchýlí k tomu, v čem je mistr – k zabíjení s pomocí důmyslných pastí.

Ať už se rozhodnete pro libovolný snímek, určitě nebudete zklamaní. Hercule Poirot v podání Branagha je uhrančivý a dokonce i sexy, zatímco Jigsaw je v plné síle a s notýskem plným zvrácených nápadů.

Zdroj: CSFD, Falcon, Vertical-ent, Youtube

Oblíbené