Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Žijeme v garáži. Máme málo prostoru, ale nemusíme platit hypotéku

Publikováno

dne

S narůstajícími náklady na energie a se stoupajícími cenami nájmů není divu, že se někteří lidé snaží najít kreativní způsoby jak ušetřit, ale přesto mít nějaké své bydlení. Youtuberka Jane Dillon Horner sdílela, jak žije v garáži.

Se svou matkou a sestrou přestavěla garáž. Mají tam trochu těsno, ale líbí se jim tam. Prý mají vše, co potřebují a skoro nic je to nestojí. Na sociálních sítích se nedávno chlubila svým neobvyklým domovem v Los Angeles.

„Dnes Vám ukážu svoje bydlení, přestavěnou garáž. A poví vám, jaké je tu žít a proč tu žiju se svou rodinou. Možná někomu nedává smysl, že žijeme v garáži, ale je to ve skutečnosti úžasné,“ sdílela Jane.

Dle popisu se jedná o velmi luxusní bydlení, které má jen málo prostoru pro tolik členů domácnosti. Jinak mají mnoho vymožeností jako je například klimatizace. Někteří lidé si myslí, že žijí v nevzhledné a nefunkční garáži, ale opak je pravdou.

„Vůbec se nestydím za to, že tu žiju. Miluju to tu. Je to v mé oblíbené čtvrti. Je to vše super nové, moderní a roztomilé. Nepotřebuji, aby mě lidé litovali. Někteří si dokonce myslí, že snad žiju na skládce nebo pod mostem“ řekla Jane.

Stísněný prostor má i výhody

Dle The Sun když vejdete do garáže, můžete vidět, že první patro je ložnice, kuchyň, obývací pokoj. Je to takový všestranný prostor. Samozřejmě i Jane přiznává, že to je stísněné, ale snaží se na tom vždy najít něco pozitivního. Například místo pro potraviny je opravdu minimální, ale prý jim to aspoň zabraňuje v plýtvání potravin.

Nemají myčku, vše dělají ručně. Aby ušetřili místo, mají modulární jídelní stůl, který lze rozšířit, pokud je potřeba. Mnoho věcí si nechává ve škole, ale mají také otevřený prostor, kde skladují společně oblečení.

Velkým prvkem pokoje je manželská postel velikosti California King. Jane přiznala, že ji sdílí s matkou. „Mnozí z vás to asi bude šokovat, ale sdílíme společně postel s mamkou. Možná by to bylo problém, kdybychom si tak dobře nerozuměli. Ale my se nikdy nehádáme, takže to funguje opravdu dobře,“ vysvětlila Jane.

Ať to může být překvapující, i ony mají i obyvatelné první patro. Nahoře mají koupelnu se sprchovým koutem a další pokoj, kde spí sestra. Prý si již vyvinula dovednost, jak být v noci ticho, aby sestru neprobudila, když je v koupelně.

Garážová vrata jsou k nezaplacení

Jednu věc, kterou má Jane extra oblíbenou je, že je možnost zcela otevřít jednu část domu, tedy garážová vrata. Velmi se to prý hodí, když je dusno nebo při vaření vzniká kouř. I to krásně přináší světlo, ale zase to bere soukromí.

Proč že bydlí v garáži? Nejlepší kamarádka její matky žije v domě, ke kterému je garáž připojena. Jsou prý jako rodina. V Los Angeles je pronájem velmi drahý. Matčina kamarádka dřív tyto prostory pronajímala přes Airbnb, ale již nechtěla ubytovávat cizí lidi, tak se společně domluvily a spokojené jsou obě strany.

Zdroje: The Sun, Youtube, Instagram

Oblíbené