Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Už pět let jsem se neholila. Miluji svou chlupatou hruď, tvrdí mladá umělkyně

Esther Calixte-Bea se rozhodla bojkotovat určité společenské očekávání, že má být žena hladce oholena. Nejenže s tímto nesouhlasí, ale také se rozhodla jít proti proudu. Již pět let se neholí, a i přesto si připadá neuvěřitelně sexy.

Publikováno

dne

Esther Calixte-Bea se rozhodla bojkotovat určité společenské očekávání, že má být žena hladce oholena. Nejenže s tímto nesouhlasí, ale také se rozhodla jít proti proudu. Již pět let se neholí, a i přesto si připadá neuvěřitelně sexy.

Mladá umělkyně se díky svému exhibicionismu dostala do médií. Nyní i prozradila, že má ráda svou chlupatou hruď. Osobně si i připadá přitažlivější, než tomu kdy bylo. Dokonce nedovolí nikomu, aby jí to kazil, ani její případný partner.

Nebudu chodit s holkou, která je chlupatější než já

Sedmadvacetiletá kráska otevřeně hovoří o tom, jak se její nový “chlupatý“ životní styl negativně otiskl do jejího osobního života. Musela odmítnou jednoho mladíka, který nesouhlasil s jejím výrazným ochlupením. Vzpomíná na hrůzný příběh ze svého rande: „Muž mi řekl, že i když jsem krásná, nebude chodit s holkou, která je chlupatější než on.“

„Nakonec jsem vztah ukončila, přišlo mi to zvláštní. Nebyl to moc milý člověk. Necítila jsem, že by to byl perspektivní vztah nebo že bych vůbec s podobným mužem chtěla být,“ zakončila svou zkušenost z randění Esther pro Daily Mail.

Nicméně se mezi kritikou najdou i muži, kterým chlupy nevadí a naopak jim přijdou fascinující. Jednoznačně s jejím životním stylem tedy nemají žádný problém.

„Byl i jeden klučina, který se do mě opravdu zamiloval, i když jsem mu o svých chlupech na hrudi neřekla. Jakmile jsem své tajemství odhalila, řekl, že mu to skutečně nevadí. Upřímně jsem doufala, že ho to odradí, jelikož jsem ho neměla moc ráda,“ sdílí Esther.

Holení = boj s větrnými mlýny

Vysvětlila, že se před pěti lety rozhodla přestat holit poté, co byla frustrovaná procesy odstraňováním chloupků. Cítila se, jako by vedla nekonečný boj s větrnými mlýny, jelikož má na svém těle velmi silné kousky.

„Rozhodla jsem se ponechat si své chlupy, protože čím víc jsem si je odstraňovala, tím víc jsem jich měla. Byly delší, tlustší a tmavší. Málem jsem z toho zešílela. Pokud se jich mám zbavovat, proč se pořád vracejí?! Učili mě to, když jsem byla dítě. Nikdy jsem nad tímto způsobem nepochybovala. Jelikož jsem žena, musím se holit,“ vysvětluje Esther.  

Esther postupně začala pochybovat nad tímto způsobem estetické úpravy. Uvědomovala si, že ona se holit nechce, ale chce to po ní společnost, která jí diktuje co je krásné a co není. A že pokud si nebude upravovat ochlupení, nemůže být nikdy krásnou.

Od mala byla šikanována za své silné chlupy. A jak se zdá, negativní komentáře o ochlupení ji provází dodnes. Jen už se kvůli tomu necítí méněcenně a nejistě. Prostě to tak má a přijímá to. Pokud s tím má někdo problém, je to jeho věc.

Neholte se, budete se cítit svobodněji

„Myslím, že se ženy naučily vnímat ochlupení jako nehygienické, ošklivé a nežádoucí. Ženy se kvůli společnosti rozhodly chlupy nesnášet. Jakmile ale přijmou svou přirozenost, uvědomí si, jak je nepraktické, otravné a bolavé neustále odstraňování chloupků. Konečně se budou cítit svobodněji,“ sdílí Esther.

„Dnes jsem mnohem šťastnější a schopná analyzovat určité věci ve svém životě a zjistit, co je pro mě dobré a co ne. Takže ne, nikdy se nevrátím do toho, jaká jsem byla – nikdy. Když přijímáme sebe, jsme mnohem silnější,“ dodává.

Zdroj: Daily Mail, Instagram

Oblíbené