Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Šetřím peníze tím, že bydlím v cizích domech. Stojí to za to! Nemusím platit nájem, daně ani žádné účty, tvrdí hlídačka psů

Madi se se svým mužem rozhodla pro neobvyklý způsob života. Žijí potulně u cizích lidí v jejich domech a zadarmo hlídají psy. Zní to nepředstavitelně? Možná ano, ale oni mají dlouhodobý plán. Chtějí si našetřit peníze na vlastní bydlení.

Publikováno

dne

Madi se se svým mužem rozhodla pro neobvyklý způsob života. Žijí potulně u cizích lidí v jejich domech a zadarmo hlídají psy. Zní to nepředstavitelně? Možná ano, ale oni mají dlouhodobý plán. Chtějí si našetřit peníze na vlastní bydlení.

Psí hlídačka z Anglie momentálně šetří peníze například na účtech za energie, daních a dalších poplatcích spojených s nájmem nebo vlastnictvím nemovitosti. Každý jistě víme, že to je velká finanční zátěž.

Ještě zajímavější je, že za svou práci nedostává zaplaceno. Na plný úvazek cestuje a hlídá domácí mazlíčky. Odměnou jí je možnost přenocovat a zůstávat v domech nebo bytech majitelů psů.

Jaké jsou měsíční výdaje?

Na svých sociálních sítích se podělila o své zkušenosti a natvrdo prozradila, jaké má své měsíční výdaje. Kolik peněz potřebuje toulavá hlídačka psů bez stálého zázemí?

  • 75 liber – rodičům ze zdvořilosti (např. nouzové přespání, teplá sprcha nebo pračka)
  • 65 liber – skladové prostory (kde mají uloženo vše, co vlastní)
  • 100 liber – benzín
  • 65 liber – pojištění
  • 89 liber – členství v posilovně
  • 59 liber – telefon
  • 12 liber – streamovací služby
  • 100 – 150 liber – jídlo

„Totéž platí i pro mého manžela, takže dohromady asi 1 000 liber měsíčně, což by se dalo tvrdit, že se blíží měsíčnímu nájmu, ale kromě toho samozřejmě neplatíme žádné poplatky, “ tvrdí Medi pro The Sun.

Osobně tvrdí, že se jedná o neobvyklý a masivní převrat v životním stylu. Každý si jistě uvědomí, že není pro každého. Jedná se o výraznou míru nestability, kterou si mohou dovolit jenom svobodné páry nebo jednotlivci bez velkého množství závazků. A je potřeba říct, že i odvážně osoby.

Většinu času tráví v okruhu 50 mil, takže mohou udržovat aspoň trochu rutiny. Zákazníky mají stálé a občas naberou nějaké nové, ovšem oni také musí souhlasit s jejich neobvyklou životní filozofií, která není každému majiteli psa po chuti.

Tento způsob života provozují již více než rok a jejich snem je, že si našetří peníze na své vlastní bydlení. Nejedná se o nekonvenční způsob, kterým by chtěli žít celý zbytek života a bojovat tak proti systému. Pouze pragmatický způsob, jak ušetřit peníze.

Jediná možnost vlastního bydlení

Když si pronajímali byt, neexistovala podle nich žádná možnost, že by si byli schopní našetřit peníze navíc, aby mohli přemýšlet o svém bydlení. Tento způsob jim pomáhá našetřit velké množství financí. Prý se již pomalu blíží jejich vysněný cíl.

„Život hlídače zvířat na plný úvazek je chaotický. Může to být docela stresující. Je to ale neuvěřitelně naplňující a dává to hodně volnosti a finanční nezávislosti,“ tvrdí Madi.

Bohužel ve svém příběhu již nezmiňuje druhou stranu mince, kde získávají peníze. Pravděpodobně půjde o finance ze zaměstnání jejího manžela?

Zdroj: The Sun, TikTok

Oblíbené