Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Připravuji mrtvá těla na pohřby. Svou práci miluji, s nebožtíky si běžně povídám

Žena, která připravuje těla nebožtíků na pohřby, sdílela realitu své práce. Vnímá to jako své poslání a cítí se jako umělec. S těly si povídá a ráda sdílí plno praktik, které pohřebnictví využívá, ale málo se o nich mluví.

Publikováno

dne

Žena, která připravuje těla nebožtíků na pohřby, sdílela realitu své práce. Vnímá to jako své poslání a cítí se jako umělec. S těly si povídá a ráda sdílí plno praktik, které pohřebnictví využívá, ale málo se o nich mluví.

Miranda pracuje v pohřebnictví v Kentucky v USA. I když by se to někomu mohlo zdát zvláštní, miluje balzamování těl. Dle The Sun věří, že ženy v tomto průmyslu jsou změnou, která byla už dlouho potřeba, jelikož k práci umí přistupovat úplně jinak.

Svou práci nevnímá pouze jako “práci s mrtvolou“, ale i jako způsob, jak odlehčit zátěž pozůstalým. Už tak se musí vyrovnat se ztrátou svého blízkého, natož se ještě starat o mnoho dalších povinností související s nebožtíkem.

S nebožtíky si povídá, nikdo jí zatím neodpověděl

Mladá žena se během balzamování cítí jako umělkyně a na každém těle si dá vždy velmi záležet. Kompletní práce ji trvá přibližně dvě hodiny. Vnímá, že je to velmi důležité pro pozůstalé a i jako úcta k zesnulému.

S nebožtíky si během balzamování povídá. S žertem ráda dodává, že ji zatím ještě naštěstí žádný z nich neodpovědět. Dále sdílí, že musí používat jinou kosmetiku než tu, kterou najdeme běžně v obchodech, což je fakt, který mnoho lidí neví.

Vysvětlení je velmi prosté: běžný make-up reaguje na teplotu lidské pokožky, ale jelikož jsou mrtvá těla studená, nemělo by to ten správný efekt. Navíc je potřeba mnohem větší krycí schopnost.

Nebožtík je upraven, i když je rakev uzavřena

Pohřebnice dále sdílela, že tělo nebožtíka připracují i za předpokladu, že bude rakev během pohřbu uzavřena. Vše vysvětlila ve svém videu na TikToku s uživatelským účtem @mccartneyfunerals, kde má jejich pohřební služba necelých 47 tisíc sledujících.

Tato praktika prý vychází se zkušeností, že i když rodina prvně řekla, že svého blízkého vidět nechce, jejich rozhodnutí se během pohřbu může změnit. Proto je mnohem praktičtější se ujistit, že bude zesnulý na tuto situaci připraven a nedojde k nepříjemné situaci, kdy by museli požadavek pozůstalých odmítnout.

„Cítím, že jsem získala na smrt spíše pozitivní pohled, než že bych z ní měla strach. Nebojím se mrtvého těla, nebojím se ho dotýkat, nebojím se ho umývat. Osobně doufám, že si lidé taky časem více uvědomí, že smrt nemusí být jen negativní zkušenost,“ odpovídá Miranda na otázku, jakým způsobem ji její kariéra ovlivnila.  

Zdroj: The Sun, TikTok, Instagram

Oblíbené