Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Pár minut se cpu jako o život a vydělám si 680 tisíc korun

Raina Huang v posledních deseti letech cestovala po světě a účastnila se různě náročných výzev spočívajících v jedení pokrmů. Díky své unikátní práci si vydělala prostřednictvím soutěží přes 680 tisíc korun.

Publikováno

dne

Raina Huang v posledních deseti letech cestovala po světě a účastnila se různě náročných výzev spočívajících v jedení pokrmů. Díky své unikátní práci si vydělala prostřednictvím soutěží přes 680 tisíc korun.

Dvacetidevítiletá Raina žije v Kalifornii. Během svých cest navštívila destinace jako Tchaj-wan, Japonsko a Vietnam, kde se účastnila různých potravinových výzev. Profesionální žroutka se podělila o to, že dokáže rychle sníst velká množství jídla, například 100 talířů sushi za 35 minut nebo 8kg steak za 70 minut.

Celý život jsem jedla hodně a rychle

Raina dokumentuje své výzvy na sociálních sítích TikTok a YouTube, kde má dohromady více než 4,3 milionu sledujících. „Celý život jsem jedla hodně a rychle, a tak se mi to zdálo snadné. Myslím si, že to pramení z mého zájmu o videohry – prostě jsem chtěla rychle jíst, abych se mohla vrátit k hraním,“ řekla Raina pro Daily Star.

„Chodím do restaurací skoro každý den. Když jsem na turné, dělám výzvy každý den. Stalo se to mou plnohodnotnou prací a jsem za to velmi vděčná. Moc mě těší, že mě restaurace zvou, abych vyzkoušela jejich výzvy, ale také to stojí hodně úsilí,“ dodala o své jedinečné práci.

Předtím, než se Raina začala věnovat soutěžím v rychlém jedení, vyzkoušela různá zaměstnání včetně streamování a zpěvu. „Snažila jsem se být součástí zábavního průmyslu, protože jsem chtěla být hercem nebo zpěvákem, ale už je toho všude plno,“ dodala.

Když pracovala jako kuchařka, kolega ji vyhecoval, aby snědla co nejrychleji burrito. Vše během jedení natáčel. Vzhledem k tomu, že byla neobvykle rychlá, video později zveřejnil na internetu a to se okamžitě stalo velmi oblíbeným. To byl ten moment, kdy začala poprvé přemýšlet o tom, že se jedením bude dále věnovat.

„Mexickou kuchyni umím jíst nejrychleji.“

„Nevěřila jsem, že mi restaurace začnou dávat jídlo zdarma. Po pěti měsících neustálého nahrávání na YouTube jsem udělala obří skok a rozhodla jsem se tomu věnovat naplno. Teď vydělávám velké peníze za něco, co miluji,“ sdílí Raina.

Před 10 lety se tedy ponořila do světa soutěživého jedlíka a od té doby si buduje kariéru. Její rodina původně pochybovala o tomto odvětví, ale nyní ji nadšeně podporuje Raina nejraději soutěží v mexické kuchyni, protože ji dokáže sníst rychle. Už si na to osvojila patřičnou metodu. Soutěže, kterých se účastní, se liší podle sezóny.

Přestože Raina dokáže sníst nesmírné množství jídla, není pokaždé schopná dokončit každou výzvu. Na nedávné cestě na Tchaj-wan se setkala se svým nejtěžším soupeřem. Musela sníst 3,6 kg Yakisoby a 8 kg steaku, což se jí podařilo. Nicméně při konzumaci hamburgerů, které obsahovaly hodně chleba, narazila na problémy. Tento druh jídla se jí špatně polykal, ať už měla jakýkoliv přísun tekutin.

Některé z jejích největších výzev:

Jezení knedlíků za 10 minut (100) – 22 500 Kč

Soutěž v pojídání křídel (108 křídel) – 11 300 Kč

Sníst 28 párků v rohlíku za 10 minut  – 22 500 Kč

Týmová výzva v jedení obří pizzy v St Louis – 11 300 Kč

Zdroje: Daily Star, Instagram, TikTok, Youtube

Oblíbené