Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Můj táta je podvodník! Má 14 dětí po celém světě. Podvedl moji mámu a další desítky žen. Předstíral, že je agentem CIA, tvrdí dcera odsouzeného bigamisty

Dcera bigamisty vyprávěla, jak se jí děti ve školy vyhýbaly poté, co její matka promluvila o svatbě s podvodníkem. Eilidh tehdy pociťovala velké zklamání, smutek s stud. Navíc se pak dozvěděla i velmi neobvyklý důvod, proč její otec musí jít do vězení.

Publikováno

dne

Dcera bigamisty vyprávěla, jak se jí děti ve školy vyhýbaly poté, co její matka promluvila o svatbě s podvodníkem. Eilidh tehdy pociťovala velké zklamání, smutek s stud. Navíc se pak dozvěděla i velmi neobvyklý důvod, proč její otec musí jít do vězení.

Eilidh Thomsonová se svěřila The Sun s příběhem, který šokoval a pobouřil veřejnost. William Allen Jordan, její otec, podvedl desítky žen velmi netradičním způsobem. Eilidh si doteď vzpomíná, jak se s pláčem vracela ze školy, když se to celé poprvé dozvěděla.

Na svého otce má celou řadu pěkných vzpomínek, když už byl doma. Byl ochranitelský, přátelský, hrál si s ní, byl prostě a jednoduše dokonalým otcem. Ale bohužel s nimi trávil jen pár dnů, než zase zmizel na celé měsíce pryč. Ale celé to byl jenom klam, celý svůj životní příběh předstíral.

Padesátiosmiletý Jordan narozený v USA se vydával za agenta CIA. Manipulativním způsobem klamal ženy, aby si ho vzaly. Podvedl nejméně 21 žen, přičemž má 14 dětí po celém světě. O kterých se samozřejmě ví, těžko odhadnout, jaké je skutečné číslo.

Jak začíná celý smutný příběh Eilidh?

Mary Turner Thomsonová se s ním seznámila na internetové seznamce v roce 2000. Mary byla v té době svobodnou matkou devítiměsíční Robyn, starší sestry Eilidh. Tehdy jí tvrdil, že je neplodný. Otěhotněla po pouhých šesti měsících po jejich seznámení. Vzali se v roce 2002, ale Jordan poté na několik týdnů zmizel.

Měl totiž plné ruce práce s přípravou další svatby. Oženil se klidně se třemi ženami najednou a běžně využíval děti k tomu, aby své oběti zmanipulovat. Jeho cílem bylo z nich získat co největší obnos peněz.

Například Mary mu dala v přepočtu 5,6 milionů korun poté, co jí řekl, že teroristé vyhrožují únosem jejích dětí. Přesvědčil ji, aby prodala rodinný dům a výkupné zaplatila. Roky poté žila ve strachu, dokud ji v roce 2006 nezavolala jeho další manželka, Julie Cunninhamová.

Do svých manipulativních taktik zahrnoval děti

S ní měl svatbu v roce 1992 a měli spolu dvě děti. Jednalo se o jeho první manželku, tedy jediné manželství, které by se dalo považovat za legální. Další dvě děti měl s chůvou a v květnu 2005 začal další vztah s Denice Kingovou.

Síť lží se rozpadla, když ho udala policii jeho další potenciální oběť Denise kvůli neoprávněným transakcím v přepočtu kolem 42 tisíc korun z její kreditní karty. Po dopadení byl odsouzen a uvězněn na šest let za bigamii a podvodné získání finančních prostředků.

Odsouzen za bigamii a celou řadu podvodů

Do roku 2007 vydala Mary dvě knihy a začala se pravidelně prezentovat ve veřejném prostoru, kde mluvila o nebezpečí, které přinášejí psychopaté jako byl Jordan. K vyprávění příběhu o svém falešném vztahu použila prostřední jména svých dětí, ale nevyžádaná publicita Eilidh se jí prý stále vrací.

„Matka mé nejlepší kamarádky jí zakázala, aby se se mnou vídala, protože jsem prý pocházela z divných poměrů. Lidé umí být tak krutí a kritičtí. Byla jsem i ve škole šikanována, protože si ostatní mysleli, že jsem stejně nemocná jako můj otec,“ vzpomíná 21letá Eilidh.

Není lehké se vyrovnat s takovým člověkem, jaký byl její otec

Trvalo jí dlouhá léta, než se naučila svého otce přestat vnímat jako hanbu a přijala ho jako neoddělitelnou součást svého života, i když byla výrazně negativní. Bylo to něco, co mnoho lidí používalo proti ní a jí to velmi trápilo.

Ona i její matka si od okolí vyslechli více kritiky než slov podpory. Místo aby lidé odsoudili otce, obviňovali Mary z toho, že je hloupá, když nalítla někomu takovému. Ale dle Eilidh matka v té době dělala to nejlepší, co mohla dle získaných informací.

Aktuální poloha Williama Allena Jordana zůstává neznámá. V roce 2014 si odseděl svůj trest a zmizel z očí veřejnosti. Nikdo z poškozených o něm už nic neslyšelo. Snahy úřadů ho najít byly neúspěšné. Místo jeho současného pobytu zůstává záhadou.

V říjnu 2023 měl premiéru třídílný dokument s názvem The Other Mrs Jordan – Catching the Ultimate Conman, který předkládá všechny jeho taktiky a způsoby, kterými podváděl ženy. Nebál se zajít do velmi krajních mezí a byl velmi sofistikovaný.  

Zdroj: The Sun, fresherslive.com, goodto.com, Instagram

Oblíbené