Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Mám erotický vztah s dubem, žádný člověk se mu nemůže rovnat, tvrdí ekosexuálka

Lidé mají různé sexuální choutky a preference. Někdy mohou být tyto představy o sexualitě zcela neobvyklé a vzdálené tradičním představám. Jednou z takových neobvyklých variant je takzvaná ekosexualita. Jedna žena z Vancouveru se otevřeně přihlásila k tomuto alternativnímu vztahu. Tvrdí, že právě v tomto spojení našla naplnění a dokázala se přiblížit přírodě.

Publikováno

dne

Lidé mají různé sexuální choutky a preference. Někdy mohou být tyto představy o sexualitě zcela neobvyklé a vzdálené tradičním představám. Jednou z takových neobvyklých variant je takzvaná ekosexualita. Jedna žena z Vancouveru se otevřeně přihlásila k tomuto alternativnímu vztahu. Tvrdí, že právě v tomto spojení našla naplnění a dokázala se přiblížit přírodě.

Ekosexualismus je termín, který se používá k popisu sexuální orientace, kdy jedinec pociťuje sexuální přitažlivost nebo vzrušení pouze v přírodě. Osoba se ekosexuální orientací může projevovat sexuální přitažlivostí k přírodním objektům, jako jsou stromy, rostliny, krajina nebo voda.

Tato sexuální orientace se často spojuje s environmentálním aktivismem a úsilím o ochranu životního prostředí. Ekosexualismus je relativně novým jevem a není běžně uznáván jako zcela samostatná sexuální orientace a vědecká komunita se na jeho existenci neshoduje.

Vždy jsem se cítila osamělá v sexuálním životě

Sonja Semjonova, která se hrdě identifikuje jako ekosexuálka, sdílí, že se vždy cítila osamělá ve svém sexuálním životě a nebyla schopná u partnera najít, co doopravdy potřebovala. Nicméně její nový vztah k dubu jí podle všeho vyplnil prázdnotu, kterou v sobě cítila. „Přítomnost, kterou cítím se stromem, je přesně to, co jsem hledala. Ale s člověkem je to pouze fantazie,“ tvrdí Sonja pro National Post.

Během procházek v lese se Sonja, která je průvodkyní sebeintimitou, potulovala kolem velkého dubu poblíž svého domova a v létě 2021 začala mít „erotické“ zážitky. Řekla: „Chodila jsem po stezce u stromu pět dní v týdnu po celou zimu. Všimla jsem si spojení se stromem. Ležela jsem u něho. Byla tam erotika s něčím tak velkým a tak starým, co mě okouzlilo.

Její spojení s dubem je pro ni velmi důležité. Sonja popisuje pocit, jakoby byla malinká, drobounká a podporovaná něčím neuvěřitelně pevným a silným. Ve spojení se stromem pociťuje také erotickou energii, kterou si přála zažít s lidským partnerem, ale nikdy ji nenalezla. Přiznává, že její vztah ke stromu je poněkud neobvyklý, avšak pro ni je zcela uspokojující.

„Sledování střídání ročních období je pro mě erotickým aktem. V zimě odejdete ze smrti a na jaře vše ožije a spáří se. Sex s lidmi je podobný, “ říká Sonja.

Prozkoumávám erotiku netradičním způsobem

Je důležité si uvědomit, že ekosexualita nemusí nutně zahrnovat fyzické aktivity mezi člověkem a přírodou. Sonja zdůrazňuje, že se nezapojuje do sexuálního vztahu se stromem, ale pro ni je to spíše způsob prozkoumávání erotiky mimo tradiční lidskou sexualitu.

Podle ní je velmi rozšířeným omylem domnívat se, že ekosexualita znamená konkrétně sexuální intimitu mezi lidmi a přírodou. Je to spíše jiná forma prožitku erotiky, kterou nemůže každý zažít.

Pětačtyřicetiletá Sonja věří, že každý člověk v sobě má vrozenou vazbu na přírodu a její erotickou sílu. Tato vazba je přítomná u mnoha lidí, ale často si toho nejsou vědomi. Svou představu, že bychom mohli mít symbiotický a erotický vztah s přírodou, Sonja považuje za možnou cestu ke zlepšení klimatických problémů. Ve své víře, že každý z nás je ekosexuál, vidí potenciál pro úzkou spolupráci s přírodou, která by mohla být prospěšná pro obě strany.

Koneckonců, i když se nám to nemusí zdát přirozené, neměli bychom zapomínat na to, že existence různých sexuálních preferencí a potřeb nemá být odsuzována. Místo toho bychom měli tolerovat a respektovat různorodost a individualitu v této oblasti.

Zdroje: Instagram, Daily Star, National Post, Česká televize

Oblíbené