Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Dot žije s partnerem na lodi, aby ušetřila za bydlení

Dokázali byste si představit žít na lodi? Přesně takový život si totiž zvolila Dot, která se svým partnerem žije v malém, ale útulném člunu. Ve svém nedávném videu na TikToku popsala, kolik takový život stojí a jak, popřípadě jestli se takový život hlavně z finanční stránky vyplatí.

Publikováno

dne

Dokázali byste si představit žít na lodi? Přesně takový život si totiž zvolila Dot, která se svým partnerem žije v malém, ale útulném člunu. Ve svém nedávném videu na TikToku popsala, kolik takový život stojí a jak se takový život hlavně z finanční stránky vyplatí.

Dot, obyvatelka hrabství Cambridgeshire, žije spolu se svým partnerem na 50stopém úzkém člunu a nedávno zveřejnila své měsíční životní náklady, čímž osvětlila úspory spojené s tímto netradičním životním stylem.

V sérii videí na TikToku pod přezdívkou Tanglewoodandtwo se Dot podělila o informace o svých nákladech.

@tanglewoodandtwo A little renovation update, we’ve got a garden! It’s funny to look back at how the boat used to be… #narrowboat #boatlife #narrowboat #beforeandafter #doitmyself #renovation #project #interiordecor #fy ♬ son original – SKR

Měsíční kotvení na zabezpečeném kotvišti jejich lodi vyjde na 380 liber a páru to umožní mít v dosahu sprchy, odvoz odpadu, nedaleký obchod nebo hospodu. Na druhou stranu nekotvit vyjde z finančního hlediska mnohem levněji.

Nepřetržitá plavba totiž eliminuje poplatky za kotvení, ačkoli vyžaduje měsíční lodní licenci v hodnotě 100 liber. Další měsíční výdaje zahrnují po 20 librách za pojištění lodi, WIFI a naftu a dalších 10 liber za elektřinu.

Překvapivě plyn stojí pouhé 4 libry měsíčně, zatímco za vodu nemají žádné výdaje. Společné měsíční výdaje údajně činí 554 liber.

Dot také popsala, že co se týče jakéhosi zimního pohodlí, Dot používá k zahřátí hořák na polena a naftové topení. Během práce z domova se spoléhá na láhve s teplou vodou a vyhřívanou deku.

Její TikTok po zveřejnění videa pochopitelně zaplavily reakce uživatelů, kteří projevili zájem o podobný životní styl.

Někteří dokonce uvažovali o prodeji svých domovů, jiní obdivovali kouzlo života na lodi. Shoda panovala v tom, že Dot je fascinována přitažlivým a zdánlivě idylickým životním stylem, který sama zobrazuje.

Zdroje: The Sun, Daily Mail

Oblíbené