Spojte se s námi


Lifestyle

Příběhy ze života: Byla jsem tak obézní, že mě tuk na krku málem udusil. Nevycházela jsem z domu a bojovala se závislostí na jídle, tvrdí téměř 300kilová žena

Lupe Samano vážila kolem 291 kg, plno let nevycházela z domu a potýkala se se závislostí na jídle. Při každodenních činnostech se musela hodně spoléhat na pomoc svého partnera. V pořadu My 600-lb Life odhalila realitu člověka, který je zoufalý ze své nadváhy.

Publikováno

dne

Lupe Samano vážila kolem 291 kg, plno let nevycházela z domu a potýkala se se závislostí na jídle. Při každodenních činnostech se musela hodně spoléhat na pomoc svého partnera. V pořadu My 600-lb Life odhalila realitu člověka, který je zoufalý ze své nadváhy.

Lupe má silnou cukrovku a prodělala i diabetické kóma. Věděla, že je potřeba něco změnit, ale bylo to natolik náročné, že se dlouhá léta k ničemu neodhodlala. Ke změně ji nepřimělo ani selhání ledvin nebo fakt, že ji tuk kolem krku často dusil.

Její životospráva, nad kterou neměla žádnou kontrolu a plně ji ovládala závislost na jídle, ji postupně kompletně odrovnala z normálního života. Během času se stala plně nesamostatnou a každodenní činnosti za ni musel vykonávat její partner. Měla tehdy kolem 291 kg.

Cítila se bezcenná a bezmocná, pomáhalo jí jen jídlo

Dle The Sun přiznala, že ztratila motivaci pro sebe cokoli udělat. Vnímala, že jí tělo začíná selhávat, ale stále se k ničemu nemohla odhodlat. Byl to pro ni velký boj.

Její váha si vybrala daň na jejím srdci, ledvinách, nohách, společenském životě a celkově na všem. Cítila se bezmocná a bezcenná. Tento pocit pak utápěla v jídle.

„Jednou jsem se rozhodla, že vyjdu před dům, ale už jsem se nemohla dostat zpět. Všichni se na mě dívali. Musela jsem počkat na svého partnera. Bylo to tak ponižující, že jsem už přestala mít zájem o kontakt s okolím,“ tvrdí Lupe.

První problémy s jídlem začaly již v dětství, když ji a její sestru opustil otec. Poté o něm nikdy neslyšela a už ho nikdy neviděla. Doteď neví, co se s ním stalo. K jídlu se obracela v momentu, kdy ji bylo smutno a ovládla ji bezmoc. Je to zkrátka její mechanismus zvládání traumatu. V šesti letech vážila 45 kilogramů a v devíti už neuvěřitelných 180.

Výchovu převzala babička. Po rodičích se ale Lupe hodně stýskalo a smutek se postupně naučila zahánět jídlem. Vše se zhoršilo, když babička umřela. Celý její život se zastavil a začala přibírat. Vykonávala toho stále míň a míň a pouze kynula.

Nepřemýšlela nad tím, prostě začala hubnout

Až ve svých 39 letech se ale rozhodla, že svou situaci změní. Nestalo se nic závažného, ani k tomu neměla jiný impuls než obvykle. Prostě se rozhodla a šla se přihlásit do pořadu My 600-lb Life. Pomoc našla u lékaře, díky kterému se naučila její obtíže zvládnout. Dodržovala intenzivní dietu a cvičební režim. Podstoupila žaludeční bypass.

Postupně se dostala až na neuvěřitelných 100 kg. „Někdy se cítím, že jsem neúspěšná. Někdy mám pocit, že jsem v životě nic nedokázala, ale jakmile se podívám na své dřívější já, mohu upřímně říct, že jsem ušla dlouhou cestu,“ tvrdí Lupe.

Za svůj neuvěřitelný výkon získala i mnoho kladných hodnocení plných podpory. „Bylo to tak smutné (sledovat pořad). Jsem si jistá, že se bála, že takhle zemře na záchodě. Jak ponižující, děsivé a smutné to muselo být. Jsem tak šťastná, že slyším, že se jí daří lépe, vypadá tak sladce a mile. Každý si zaslouží šanci uzdravit se a mít šťastný život,“ tvrdí žena v komentáři na sociálních sítích.

Zdroj: The Sun, Youtube, Daily Star

Oblíbené