Spojte se s námi


Cestování

Polské Maledivy nadchly turisty z celého světa. Každý si tady může zdarma odpočinout

Na „polské Maledivy“ poukazuje deník The Sun. Britské noviny ve své publikaci přímo vybízejí čtenáře, aby se na toto mimořádně malebné místo vydali ještě letos.

Publikováno

dne

Na „polské Maledivy“ poukazuje deník The Sun. Britské noviny ve své publikaci přímo vybízejí čtenáře, aby se na toto mimořádně malebné místo vydali ještě letos.

„Polské Maledivy“ nebo „Slezské Chorvatsko“. Tak se běžně nazývá Park Gródek, který právě pochválil deník The Sun. Jak uvádí britský deník, návštěvníci zde mohou najít náhražku asijského ráje, aniž by museli opustit Evropu. Důvodů k návštěvě tohoto místa je však mnohem více než jen křišťálově čistá vodní plocha.

„Polské Maledivy“ vyznamenány

Ne náhodou se parku Gródek v Jaworznu začalo říkat „polské Maledivy“ a je jedním z nejoblíbenějších míst ve Slezsku. Toto v Polsku ojedinělé místo již několik let láká milovníky relaxace a úchvatných výhledů na rajské ostrovy.

V posledních dnech se park stal předmětem velké publicity v důsledku článku v internetovém vydání deníku The Sun. Britský deník vybízí své čtenáře, aby si ještě letos naplánovali výlet na toto mimořádně malebné místo nedaleko Katovic. Autor publikace vysvětluje, že „hlavním důvodem pro přirovnání k Maledivám je barva vody a také malé dřevěné chodníčky, ze kterých můžete pozorovat ryby plavající v jezeře“.

Připomeňme, že polské Maledivy vznikly na místě bývalého dolomitového lomu. Vstup je zcela zdarma a návštěvníci s sebou mohou vzít i své čtyřnohé přátele. Je však třeba mít na paměti, že v parku není povoleno koupání.

Britové si Polsko oblíbili

Není to poprvé, co se o Polsku mluví po celé Evropě v souvislosti s jeho turistickými atrakcemi. Před rokem se v médiích hodně mluvilo o pláži táhnoucí se podél poloostrova Hel. To vše poté, co deník The Sun charakteristickou „kosu“ oslavoval jako „ráj na zemi“.

Kromě toho se v článku objevilo i srovnání se souostrovím Scilly, které se rozkládá na ploše více než 16 km2 západně od cornwallského pobřeží.

Podle údajů Ústředního statistického úřadu navštívilo v roce 2023 Polsko více než 640 000 turistů ze Spojeného království.

Zdroje: NationalGeographic, onet, redakce, the SUN

Oblíbené