Spojte se s námi


Celebrity

P!nk otevřeně promluvila o zkušenostech s drogami. V 16 letech málem zemřela na předávkování, kvůli hudbě s nimi skončila

Na hudební scéně je už téměř 30 let. Patří mezi nejúspěšnější umělkyně. Příběh P!nk ovšem nebyl vždy úplně růžový. Zejména v době, kdy byla teenager, čelila několika problémům. Například drogám. Kvůli hudbě s nimi ovšem skoncovala.

Publikováno

dne

Na hudební scéně je už téměř 30 let. Patří mezi nejúspěšnější umělkyně. Příběh P!nk ovšem nebyl vždy úplně růžový. Zejména v době, kdy byla teenager, čelila několika problémům. Například drogám. Kvůli hudbě s nimi ovšem skoncovala.

Americká zpěvačka P!nk, vlastním jménem Alecia Moore, oslavila v září 44. narozeniny. Na hudební scéně je přitom už od doby, kdy byla teenager. Stihla se stát jednou z největších hvězd popové scény.

Nyní už má na kontě devět studiových alb, přičemž na každém z nich se nachází nejeden velký hit. Poslední deska pod názvem Trustfall vyšla v únoru 2023 a rodačka z Pensylvánie na něm dostála tomu, čím je jedinečná.

Zase bořila hranice, znovu přišla s něčím novým a opět sbírá skvělá čísla. Zejména stejnojmenný singl Trustfall a píseň Never Gonna Not Dance Again se pyšní solidními statistikami na streamovací platformě Spotify.

P!nk však má společenský přesah. Její kariéra nikdy nebyla jen o hudbě. Podporuje mnoho charitativních organizací a projektů, ať už se týkají lidských práv či práv zvířat.

To vše je velkolepé zejména kvůli tomu, jaký za sebou má příběh. Neměla totiž snadné dětství, ostatně se málem ani nedožila plnoletosti. I o tom mluvila v nedávném rozhovoru pro YouTube kanál 60 Minutes.

Hudba P!nk zachránila před drogami

Jak již bylo zmíněno, P!nk neměla úplně snadné dětství. „Vyrůstala jsem v domě, kde po sobě moji rodiče každý den řvali, házeli po sobě věci, nenáviděli se. A pak jsem se dostala k drogám. Prodávala jsem je, pak mě vyhodili z domu a opustila jsem střední školu,“ cituje její vyjádření server NME.

V listopadu roku 1995 došlo k momentu, kdy zpěvačka málem přišla o život: „Na díkuvzdání jsem byla na rave akci a předávkovala jsem. Byla jsem na extázi, andělském prachu a pervitinu, byly tam všechny možné věci, přehnala jsem to a vzala jsem si toho mnoho. Málem jsem zemřela.“

Krátce nato dostala během jedné hip-hopové akce atraktivní nabídku. Jeden DJ jí totiž nabídl, že když přijde druhý den, tak ji nechá vystoupit. Pod jednou podmínkou. Že už se nikdy nedotkne drog.

Pár týdnů nato získala jako členka R&B dívčí skupiny Choice nahrávací smlouvu s LaFace Records, v roce 2000 pak zahájila sólovou kariéru, v níž se stala hvězdou světového formátu.

Zdroj: YouTube, 60 Minutes, Spotify

Oblíbené