Spojte se s námi


Celebrity

Od No Doubt k sólové dráze a dále. Gwen Stefani slaví své 53. narozeniny

Publikováno

dne

Ikonická americká zpěvačka a skladatelka Gwen Stefani zanechala v hudebním průmyslu nezapomenutelnou stopu svým jedinečným stylem a talentem. Přitom ani zdaleka není její kariéra u konce, když dnes slaví své 53. narozeniny.

Stefani se narodila do různorodé kulturní rodiny s italsko-americkým otcem Dennisem Stefanim a irsko-americkou matkou Pattí Flynnovou. Jak už to tak často bývá, tato pestrost a vliv rodičů, kteří ji vedli k hudbě, byly zásadním pro její rozvoj

Začátky kariéry s No Doubt

Nejzásadnější ovšem byl pro Gwen rok 1986, kdy jí bratr Eric představil svět 2 Tone hudby, díky čemuž získala motivaci věnovat se hudbě vážněji. A byl to opět její bratr, kdo ji přivedl ke skupině No Doubt, s níž se v roce 1995 zrodila nehynoucí píseň Don´t Speak.

Kapela ovšem neměla lehký start, když prožila řadu neúspěchů, již zmíněná legendární písnička je ovšem katapultovala mezi superstar.

Vlastní dráha a popová sláva

Během přestávky No Doubt se Gwen vydala na úspěšnou sólovou kariéru a v roce 2004 vydala své debutové studiové album „Love. Angel. Music. Baby.“

Inspirována popovou hudbou z 80. let ji album katapultovalo k sólové slávě a představilo světu i hit „Hollaback Girl,“ který je do dnešního dne nejsledovanějším videem této vynikající zpěvačky na Youtube.

Mimo hudbu projevila 53letá Američanka svou kreativitu v různých oborech. V roce 2004 například zahájila svou vlastní oděvní značku L.A.M.B. a později představila linii Harajuku Lovers inspirovanou japonskou kulturou a módou.

Její vliv se rozšířil i do filmového světa, kde debutovala v roli Jean Harlow v „The Aviator“ Martina Scorseseho v roce 2004. Také propůjčila svůj hlas postavě DJ Suki v animovaném filmu „Trolls.“

Cesta Gwen Stefani ještě ale zdaleka neskončila, když se věnuje celé řadě aktivit, od pomoci lidí až po to, co ji jde bezesporu nejlépe, tedy hudbu. Po singlu True Babe, které vyšlo v červnu tohoto roku, se tak její fanoušci mohou těšit na další tvorbu.

Zdroj: Wikipedia, CNN, Instagram

Oblíbené