Spojte se s námi


Filmy a seriály

Nová série You (Ty) je pořádnou jízdou. Hlavní postava v nové roli, londýnská „dovolená“ se velkolepě zvrtla

Publikováno

dne

Seriál You (v překladu Ty) patří bezesporu mezi to nejlepší, co může Netflix nabídnout. Nyní jsme se navíc konečně dočkali čtvrté řady, respektive prozatím její první poloviny. A že to byla parádní jízda!

Příliš se to neočekávalo, nicméně seriál You se stal vesměs hned poté, co se ukázal na Netflixu, velkým hitem. A to celosvětově. Příběh charismatického stalkera Joa Goldberga nabízí zajímavé momenty, příběhy, zvraty a hlavně dávku emocí.

První sérii jsme viděli v roce 2018, na stránce ČSFD ji hodnotily téměř 3 tisíce lidí a výsledkem je krásných 80 % v průměru. Další dvě série sice nabídly také zajímavou podívanou, ale zase tolik se nelíbily, když si druhá desítka dílů vysloužila rating 76 % a ta třetí „pouze“ 74 %.

Třetí série skončila tím, že Goldberg nafingoval vlastní smrt a bylo jasné, že bude chtít začít nový život. V novém prostředí. A tím se stala v nové sérii Velká Británie, konkrétně pak Londýn.

A londýnské prostředí seriálu perfektně svědčí. Hlavní postava seriálu doufala v evropskou dovolenou, jenže nemohla tušit, co se bude dít. Stalkera, jenž je v srdci velký romantik, dožene vlastní minulost a octne se v opačné roli.

Z Joa Goldberga se stane Jonathan Moore a sám bude špehován. Prvních pět dílů nabídlo perfektní zápletku. Někdo se na hlavního hrdinu snaží hodit vraždy a z muže, který dříve vraždil jako pominutý, je ochránce.

Goldberg, respektive Moore, se navíc dostane do prostředí, které mu rozhodně nepasuje. Mezi bohatou smetánku, kterou pochopitelně pohrdá. O to zajímavější je ovšem pozorování toho, jak se pere se svými rozpaky a se svou vlastní přirozeností.

Čtvrtá série, která prozatím není venku celá, se pyšní na ČSFD nejvyšším hodnocením – 85 %. Pochopitelně se to ale ještě může rapidně změnit, jelikož počet uživatelů, kteří budou jednotlivé díly hodnotit, poroste.

Na druhou polovinu čtvrté řady si musíme počkat do 9. března. Ta první půlka však fanoušky seriálu perfektně navnadila a každý, kdo seriál neviděl, by rozhodně měl tuto chybu napravit.

Zdroj: Netflix, ČSFD

Oblíbené