Spojte se s námi


Kultura

Nová deska Rammsteinu nabízí kontroverze a je jednou z nejtemnějších, co kdy německá kapela nahrála

Publikováno

dne

Depresivní, kontroverzní, svým způsobem unikátní a pravděpodobně i legendární. Kapela Rammstein v nedávném čase vydala nové album s názvem „Zeit“, a právě tato deska v sobě skrývá opravdu mnohé.

Je to již deváté album německé legendární metalové kapely Rammstein. Nutno podotknout, Rammstein se svým novým kouskem zvaným „Zeit“ přichází opět s něčím novým.

Toto nové album z dílny Rammsteinu spatřilo světlo světa 29. dubna a jeho minutáž čítá 44 minut.

Deska v sobě přitom obsahuje jedenáct skladeb: Armée de Tristen, Zeit, Schwarz, Giftig, Zick Zack, OK, Meine Tränen, Angst, Dicke Titten, Lügen a Adieu.

V metalovém světě bylo toto album bezpochyby jedním z nejočekávanějších tohoto roku. A co album Zeit nabízí? Samotná skupina v nedávném čase přiznala, že se pravděpodobně jedná o možná nejtemnější album, které kdy nahrála.

Celkově toto album posluchače zahalí do depresivní temnoty, ze které není úniku a nenabízí žádné řešení. Dlužno dodat, obsahově nabízí album vskutku hluboký prožitek spojený s úvahami o smrti, smutku nebo plynutí času jako takového.

Co je ovšem také zapotřebí poznamenat, skupina Rammstein tímto albem svou tvorbu posunula opět na jinou úroveň. Vždyť v roce 2019 se německá metalová skupina vrátila s novou destku po neuvěřitelných deseti letech!

Co je u Rammsteinu poněkud nezvyklé je fakt, že Zeit obsahuje spíše pomalé písně a hodně stojí na elektronice. Na druhou stranu ale posluchači mohou slyšet masivní riffy, které nové album zdobí naprosto dokonale.

Poslední skladba z desky Zeit (Adieu) je asi tou nejkontroverzněší, co Rammstein může nabídnout. Aktuálně je těžké posoudit, zda se Němci touto písní chtějí s metalovým světem rozloučit. Každopádně je z ní cítit opouštění.

Co do kvality je ale Zeit velmi povedenou záležitostí a je velmi pravděpodobné, že se po letech stane naprosto kultovním albem, na které budou fanoušci vzpomínat podobně jako na desku Reise Reise z roku 2004.

Zdroje: Rammstein, Spark

Oblíbené