Spojte se s námi


Novinky

Největší československý showbyznys vyvezený na západ? Ondřej Novotný prozradil, jak Oktagon dobývá Německo

Prosadit se z České republiky a ze Slovenska směrem na západ? Nic jednoduchého v jakémkoliv byznyse, natož pak ve sportovním odvětví. MMA organizace Oktagon se o to ale snaží a to více než úspěšně.

Publikováno

dne

Prosadit se z České republiky a ze Slovenska směrem na západ? Nic jednoduchého v jakémkoliv byznyse, natož pak ve sportovním odvětví. MMA organizace Oktagon se o to ale snaží a to více než úspěšně.

Po dobytí československé scény už se Oktagon v našich končinách neměl příliš kam posouvat. Odhodlal se tedy k odvážnému kroku. Expandovat rovněž na německý trh, kde s MMA nikdo zrovna úspěch neudělal.

Ostatně se v Německu nedařilo ani UFC, největší organizaci na světě. MMA nemá ani v německých zákonech příliš velkou podporu, přeci jen jej lze sledovat až po dosažení plnoletosti, na televizní obrazovky nesmí před desátou hodinou večer.

Téměř nikdo nevěřil, že by Oktagon mohl v Německu výrazně uspět. Hned pro první turnaj si přitom vybral Festhalle ve Frankfurtu s kapacitou téměř 10 tisíc míst. Ve městě se nikdy MMA akce nekonala. Jenže podařilo se hned napoprvé vyprodat a Festhalle, Frankfurt a Oktagon je nyní spojením, které k sobě patří.

Právě Frankfurt pak bude v říjnu hostit největší akci v historii organizace, která je již na německém trhu jako doma. Oktagon totiž hodlá letos vyprodat dva fotbalové stadiony. Už v červnu pražský Eden, v říjnu frankfurtský fotbalový stadion s kapacitou zhruba 60 tisíc míst.

Oktagon dobývá Německo

Do Edenu zbývá k prodeji ještě zhruba 15 % vstupenek. Že na akci dorazí 20 tisíc diváků, to je víceméně jasné. A jasné je také to, že minimálně stejný počet dorazí do Frankfurtu. Alespoň to oznámil promotér Ondřej Novotný na sociálních sítích.

Ambice je samozřejmě stadion vyprodat, nicméně sami organizátoři tvrdí, že prodat 40 tisíc vstupenek by bylo velkým úspěchem. Času zbývá dost. Jisté je, že na akci vyrazí i velký počet československých fanoušků.

„Přijeďte. Víc neumím říct. Bude to pro nás všechny společný zážitek. Československá produkce se dvěma kluky, co mají sen, uspořádá asi největší vlastní akci směrem na západ, jakou jsme kdy ve sportu a showbyznysu dokázali vyvézt,“ nechal se slyšet Novotný na Twitteru.

Nezbývá, než smeknout klobouk. Oktagon je vůbec první organizací, která v jednom roce uspořádá turnaje hned na dvou fotbalových stadionech. Pokud vyprodá turnaj ve Frankfurtu, zapíše se event mezi největší v historii MMA.

Zdroj: Oktagon MMA, Ondřej Novotný

Oblíbené