Spojte se s námi


Ostatní

Nejsledovanější Češi na Instagramu: Mužům vévodí Petr Čech, ženám malířka Silvie Mahdal

Publikováno

dne

Online platforma Lafluence vydala společně s webem Mediaguru žebříček nejsledovanějších Čechů na sociální síti Instagram. Mužům kraluje bývalý fotbalista Petr Čech, ženám malířka Silvie Mahdal. Oba mají ovšem většinu sledujících ze zahraničí.

Lafluence, online platforma pro influencer marketing, zveřejnila společně s webem Mediaguru žebříček nejsledovanějších influencerů v České republice.

Ten bude zveřejňovat čtyřikrát do roka a v prvním kvartále je mezi muži nejsledovanější bývalý brankář Petr Čech, jehož sleduje na Instagramu 2,2 milionů lidí.

Za ním se nachází Tomáš Chlup, CrossFit sportovec, kterého sleduje 1,3 milionu osob. Oba dva ale sleduje převážně publikum ze zahraničí.

To se nedá říci o zbylé třetici. Třetí Leoš Mareš je nyní na čísle 1,1 milionu, čtvrtý Jirka Král je blízko milionu, chybí mu do něj pouze 78 tisíc.

Elitní pětici uzavírá bývalý politik Dominik Feri, jenž byl dokonce v minulosti i na milionu, po jeho kauze mu ale čísla výrazně padají a zdá se, že je to naposledy, co se v žebříčku nachází.

Nyní se pojďme podívat na influencerky, kterým vládne malířka Silvie Mahdal s 1,5 miliony sledujících. Druhá je modelka Aneta Mlčáková (961 tisíc), třetí modelka Karolína Kurková (926 tisíc).

Všechny tři mají publikum primárně ze zahraničí. Čtvrtá příčka patří influencerce Anně Šulcové (898 tisíc), pětici uzavírá zpěvačka Monika Bagárová (886 tisíc).

Zdroj: Lafluence, Mediaguru

Oblíbené