Spojte se s námi


Cestování

Nejkrásnější pláže Evropy: Klenoty na břehu Středozemního a Atlantského oceánu

Evropa, známá svou bohatou historií, kulturou a architekturou, nabízí také ohromující krásu na svých plážích. Od malebných zátok a útesů až po dlouhé písečné duny, evropské pláže mají co nabídnout pro každého milovníka slunce a moře.

Publikováno

dne

Evropa, známá svou bohatou historií, kulturou a architekturou, nabízí také ohromující krásu na svých plážích. Od malebných zátok a útesů až po dlouhé písečné duny, evropské pláže mají co nabídnout pro každého milovníka slunce a moře.

Playa de las Catedrales, Galicie, Španělsko

Je jedinečná díky svým úchvatným kamenným obloukům a útesům. Tyto přírodní útvary vytvářejí dojem, jako byste byli uvnitř katedrály. Návštěvníci mohou prozkoumat skalní tunely a jeskyně, které se během odlivu odkrývají.

Plage de Saleccia, Korsika, Francie

Tato neuvěřitelně krásná pláž leží na ostrově Korsika ve Středozemním moři. Je obklopena horskými masivy a průzračnými vodami, což dává návštěvníkům pocit, jako by byli v ráji. Měkký bílý písek a borovicový les tvoří působivou scenérii, kterou si jistě zamilují všichni návštěvníci.

Navagio Beach, Zakynthos, Řecko

Navagio Beach, také známá jako Pláž vraků, je jednou z nejslavnějších pláží v Řecku. Tato malá útočiště je obklopena vysokými útesy a dosud stojícím vrakem lodě, což dodává pláži unikátní a tajemnou atmosféru. Tyrkysové vody a bílý oblázkový písek z ní činí jedinečné místo pro fotografování a odpočinek.

Spiaggia dei Conigli, Lampedusa, Itálie

Tato pláž, nacházející se na italském ostrově Lampedusa, je často zařazována mezi nejkrásnější pláže světa. Spiaggia dei Conigli je známá pro svůj bílý písek a průzračně modrou vodu, což je ideální místo pro odpočinek a užívání si nádherného mořského života při šnorchlování.

Praia da Marinha, Algarve, Portugalsko

Algarve je známá svými krásnými plážemi, ale Praia da Marinha je zvlášť výjimečná. Tato písečná pláž s vysokými skalními útesy je pokryta oblázky a díky čistým vodám nabízí skvělé podmínky pro potápění a šnorchlování. Je obklopena úchvatnými jeskyněmi, což dává návštěvníkům možnost objevovat zajímavé kamenné útvary.

Playa de las Teresitas, Tenerife, Španělsko

Uměle vytvořená pláž na ostrově Tenerife ve Španělsku je zvláště impozantní svým zlatým pískem, který byl dovezen ze Sahary. V kombinaci s palmovými stromy a tyrkysovými vodami vytváří Playa de las Teresitas nádherný kontrast a harmonii s okolními krajinnými prvky.

Elafonissi, Kréta, Řecko

Další zázračná pláž na řeckém ostrově Kréta, Elafonissi, je tvořena růžovým pískem a jezero laguny, které je odděluje od pevniny. Tato pláž je také známá kvůli svým mělkým vodám, což je ideální místo pro rodiny s dětmi. Exotická atmosféra a jedinečná flóra a fauna činí Elafonissi nezapomenutelným místem.

Durdle Door Beach, Dorset, Velká Británie

Tato jedinečná pláž v anglickém hrabství Dorset je obklopena útesy a je proslulá svým útvarem známým jako „Durdle Door“ – skalní oblouk, který se vypíná nad mořskou hladinou. Je to fantastické místo pro procházky podél pobřeží a pozorování úžasné přírodní architektury.

Zdroj: Guardian, LonelyPlanet

Oblíbené