Spojte se s námi


Auta

Nafta nadále pokračuje ve zlevňování, benzin naopak zdražil

Z aktualizovaných dat cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích vyplývá, že nafta nadále pokračuje ve zlevňování, naopak řidiče musí trápit zdražení benzinu.

Publikováno

dne

Z aktualizovaných dat cen pohonných hmot na českých čerpacích stanicích vyplývá, že nafta nadále pokračuje ve zlevňování, naopak řidiče musí trápit zdražení benzinu.

Nafta je zas o něco lacinější. Dle aktualizovaných dat společnosti CCS cena nafty klesla za tento týden o 21 haléřů. Nyní ji tak čeští řidiči v průměru tankují za 34,80 korun za litr.

Průměrná cena nafty se tak dostala pod 35 korun, což bylo k vidění naposledy v lednu minulého roku. Nicméně dle expertů se má tento trend obrátit a nafta mírně zdražit.

Má to být důsledek zdražování cen ropy a omezení těžby. Rovněž čerpací stanice se chystají zdražit se začátkem teplejších dnů. Se začátkem motoristické sezóny je totiž spojené i zvýšení poptávky po pohonných hmotách.

Pokud se podíváme na benzin, ten v tomto týdnu zdražil, přičemž se jeho průměrná cena přehoupla přes 37 korun za litr. Průměrně se tankuje za 37,27 korun, což je o 32 haléřů více než minulý týden.

Dle výhledů do dalších měsíců by benzin měl nadále zdražovat, přičemž by se jeho maximální cena neměla přehoupnout přes 38,50 korun za litr. I nafta bude dražší, zdražení by ale nemělo být vyšší než o půl koruny.

Když se podíváme na srovnání cen na českých čerpacích stanicích, aktuální průměrná cena benzinu je 37,27 korun za litr. Nejlevněji jej ale tankují řidiči v Jihočeském kraji, kde stojí 36,81 korun, přičemž podobná cena je i v Ústeckém a Královéhradeckém kraji.

Naopak nejdráže je podle předpokladů v Praze. Zde se ceny pohybují na 38,42 korunách za litr, žádný další kraj se přes 38 korun nedostal.

U krajů jsou podobné statistiky i u nafty. Bohužel jak z prognóz vyplývá, zdražování by se v následujících období mělo týkat jak benzinu, tak i nafty.

Zdroj: CCS

Oblíbené