Spojte se s námi


Kultura

Nádhera! Queen našel a vydal ztracenou píseň nazpívanou Freddiem Mercurym. Nezůstane jen u ní

Publikováno

dne

Queen patří mezi nejznámější a nejpopulárnější kapely hudební historie. Pro celý kulturní svět byla velká rána, když zemřel proslulý zpěvák Freddie Mercury. Ten však nyní na chvíli opět ožil. Britská skupina totiž vydala ztracenou píseň. A to není vše.

Jedna z největších kapel hudební historie pracuje na reedici alba The Miracle, tedy předposlední desky se zpěvákem Freddiem Mercurym. Při shromažďování materiálu pak byl objeven skrytý poklad.

První zmínky o ní Brian May a Roger Taylor oznámili už v létě. V týdnu se fanoušci Queenu konečně dočkali jejího zveřejnění na všech platformách. Na YouTube vyšla v podobě jednoduchého lyric videa.

Píseň se jmenuje Face It Alone a za pár dní si získala miliony poslechů. A nelze se divit. Jedinečný hlas Mercuryho dodává nádherné baladě unikátní nádech a atmosféru.

Album The Miracle vyšlo v roce 1989. Nejznámějším hitem na desce je bezesporu single I Want It All, který sbíral úspěchy v žebříčcích a mimo jiné se stal hymnou protestů proti apartheidu v Jihoafrické republice.

Kromě reedice a tedy písní, které už fanoušci dobře znají, se lze těšit i na dalších šest nevydaných písní, demoverze, hrubé mixy, úryvky konverzací ze studia či alternativní verze různých skladeb.

„Jsem šťastný, že náš tým dokázal tuto píseň (Face It Alone) znovu objevit. Po všech těch letech je skvělé slyšet, jak všichni pracujeme ve studiu na skvělé písni, která nikdy nebyla zcela dokončena. Až doteď,“ cituje Maye agentura Reuters.

Zdroj: Queen, Reuters, Musicserver.cz

Oblíbené