Spojte se s námi


Ekonomika

Microsoft koupil za zhruba 1,5 bilionu korun vývojáře her Activision Blizzard, jenž stojí za Call of Duty

Publikováno

dne

Microsoft reaguje na chystané změny ve světě virtuální reality a za zhruba 1,5 bilion korun kupuje Activision Blizzard, jenž stojí za hrami Call of Duty, Warcraft či sérií Tony Hawk´s Pro Skater.

Americký herní vývojář Activision odstartoval svoji dráhu už v roce 1979, když přišel na trh s hrami, kazetami, do Atari 2600, načež se pozvolna vypracoval v jednoho z největších vydavatelů počítačových her na světě.

Tato akvizice je přitom největším obchodním počinem ve videoherním světě, čímž samozřejmě Microsoft výrazně posílil i Xbox, oproti tomu to nebyla zrovna pozitivní zpráva pro Sony, jejíž akcie na newyorské burze spadly o 7 procent.

Microsoft tím ale neskutečně posílí i do chystané virtuální reality, když se rozroste o studia Blizzard Entertainment jako například Beenox, Digital Legends, High Moon Studios, Demonware a mnoho dalších.

Zkušenosti mnoha lidí tak mohou výrazně posunout firmu zakladatelů Billa Gatese a Paula Allena kupředu, když se očekává mezi americkými technologickými giganty velká mela ohledně nově vznikajícího metaverse.

To vše samozřejmě dopadne i na fanoušky, kteří jsou věrní Playstationu či Switchi, když se samozřejmě může Microsoft rozhodnout, že zachová své nové akvizice pouze pro Xbox.

Zdroj: E15, Microsoft

Oblíbené