Spojte se s námi


Cestování

Mallorca nabízí sluneční svit, křišťálově čistou vodu a idylické pláže

Mallorca, největší ostrov Baleárského souostroví na severovýchodním pobřeží Španělska. Je to místo, které láká turisty svou krásou, klimatem a výjimečnou kuchyní. Pokud vás zajímá, proč byste měli Mallorku navštívit, tak doporučujeme si přečíst tento článek.

Publikováno

dne

Mallorca je největším ostrovem Baleárského souostroví na severovýchodním pobřeží Španělska. Je to místo, které láká turisty svou krásou, klimatem a výjimečnou kuchyní. Pokud vás zajímá, proč byste měli Mallorku navštívit, tak doporučujeme si přečíst tento článek.

Mallorca je proslulá svými krásnými plážemi s bílým pískem a tyrkysovou vodou. Od rušných pláží v Palma de Mallorca až po klidné zátoky v okolí Cala d’Or – každý si zde najde to své. Vydejte se na plavbu kolem ostrova a objevte skryté pláže a malebné zátoky.

Co stojí za to jíst na Mallorce? Nemůžete ji opustit, aniž byste ochutnali tradiční ensaïmadu. Je to lehká, nadýchaná roláda ve tvaru spirály, která se připravuje z mouky, vajec, vody a cukru. Čím je výjimečná? Tučnou složkou je „saim“ neboli vepřové sádlo. Ensaïmada je jemná a měkká a její verze s náplní, jako je pudink, čokoláda, jablka nebo dýňová marmeláda, je skutečným potěšením pro chuťové buňky.

Když už tam budete, určitě ochutnejte arroz brut, aromatický pokrm z rýže. Jedná se o variaci na paellu, kde se místo rýže používají těstoviny. Je obohacena o různé přísady, jako je maso, zelenina a koření. Za zmínku stojí také Tumbet, klasické zeleninové jídlo, které se skládá z vrstev lilku, brambor, paprik a rajčat, vše pečené na olivovém oleji.

Alcudia

Krásné středověké město na severovýchodě Mallorky. Vyznačuje se velkými obrannými hradbami s četnými věžemi, které obklopují historické centrum města. Podél některých z nich se můžete projít.

V Alcudii se vyplatí jednoduše se projít půvabnými uličkami, zejména v úterý nebo v neděli, protože tehdy se zde koná obrovský trh s místním ovocem, zeleninou a nejrůznějšími výrobky, a to jak suvenýry, tak i výrobky každodenní potřeby. V blízkosti města se nachází několik pláží. Nejoblíbenější je ta v Port d’Alcudia – písečná a neuvěřitelně široká.

Banyalbufar

Mallorca v miniatuře! Banyalbufar je malá, ale krásná vesnička, ideální pro ty, kteří hledají únik od ruchu a chtějí si užít atmosféru tradičních španělských vesnic. Nachází se na svahu mezi Valdemossou a západním koncem ostrova. Nejpůsobivější jsou zde kultivované terasy, které se postupně svažují k moři.

Pláže v okolí jsou sice kamenité, ale opravdu půvabné, takže Banyalbufar se vám bude hodit jak jako patnáctiminutová zastávka na trase, tak jako základna pro ty, kteří hledají odlehlá místa a nevadí jim nedostatek písku.

Cuevas del Drach

Cuevas del Drach je působivý systém podzemních chodeb a komor. Podobných je na Mallorce celá řada, jak je znázorněno na mapě atrakcí níže, ale Cuevas del Drach jsou považovány za nejoblíbenější, což nás vůbec nepřekvapuje. Kromě stalaktitů a stalagmitů, které jsou pro taková místa typické, skrývají podzemní jezero, které je považováno za jedno z největších svého druhu na světě.

Prohlídku zakončíme krátkým koncertem klasické hudby, kterou zahrají hudebníci na lodičkách. Turisté si také mohou počkat, až na ně přijde řada ve frontě, a kousek se na nich plavit. Cuevas del Drach jsou víc, než jen jeskyně. Je to skutečný zážitek, který v sobě spojuje přírodu, hru světel, hudbu a velké dobrodružství.

Formentor

Mys Formentor je největší atrakcí Mallorky, a to nejen podle našeho názoru! Tvoří ho strmé skalnaté kopce, které se zvedají vysoko nad hladinu Středozemního moře. Jeho okraj korunuje nádherný maják. Je to obzvláště oblíbené místo cyklistů a cesta je klikatá a poměrně úzká, takže je v sezóně uzavřena pro osobní auta.

Zdroje: businessinsider, redakce, cestujeme,

Oblíbené