Spojte se s námi


Různé

Lucy Scottová: Byla jsem svobodná matka bez domova. Teď má firma vydělává 65 000 liber

Lucy Scottová žila svůj běžný život. Ten se jí však obrátil na ruby, když se v roce 2016 rozvedla. Musela se svými čtyřmi dětmi opustit dům. A rázem se ocitla bez střechy nad hlavou. Slíbila si, že dětem zajistí domov

Publikováno

dne

Lucy Scottová žila svůj běžný život. Ten se jí však obrátil naruby, když se v roce 2016 rozvedla. Musela se svými čtyřmi dětmi opustit dům. A rázem se ocitla bez střechy nad hlavou. Slíbila si, že dětem zajistí domov.

Po rozvodu jsem nemohla najít žádné bydlení

Lucy Scottová: Obecní domy nebyly k dispozici. Soukromí pronajímatelé mi nebyli ochotni poskytnout žádné výhody. Nakonec mi pomohla rodina. Čtyři měsíce jsme se všichni tísnili v malém bytě. Děti spaly na náhradních postelích, já na pohovce.

Lucy Scottová se nevzdávala

Po nevydařených pokusech sehnat nové bydlení usedala se svými dětmi na pohovku. Společně surfovali po netu. Lucy hledala nové impulsy, aby mohla opět vybudovat dětem domov. Říká, že to bylo těžké období. Dokonce se někdy i nenáviděla, že nedokáže dětem zajistit bezstarostný život. Přesto zůstávala pozitivní a neustále se přesvědčovala, že to dokáže.

Pozitivní přístup jí přinesl nové bydlení

Za svou výdrž a pevnou vůli ji život přece jen odměnil. Po usilovném hledání našla malý domek, který si za pomoci přátel a rodiny pronajala. Konečně měli střechu nad hlavou jen sami pro sebe!

Lucy Scottová chtěla víc

Začalo to nenápadně. Měla čtyři děti a ty měly svátky či narozeniny. Bezesporu tu byly neustále důvody k oslavě. Lucy neměla peníze nazbyt. Aby dětem mohla koupit například vánoční dárky, musela si peníze půjčit. Nicméně svým dětem vždy upekla dort. Nemohla si dovolit koupit ho v cukrárně. Byl příliš drahý.

Úspěch odstartoval rodinný poklad v podobě nadýchaného piškotu

Zjišťuje, že její dorty se dětem líbí, o chuti ani nemluvě. Stále vymýšlí nové receptury, i když základní recept na piškot přebrala od své matky. Je přesvědčena, že rodinné tajemství vláčného a nadýchaného piškotu odstartovalo její úspěch.

S dětmi na narozeninové oslavy jejich spolužáků posílá své dorty, coby dárek oslavenci. A najednou se začínají objevovat objednávky na další dorty. Lucy je v jednom kole. Využívá i reklamu na sociálních sítích a její sladký playlist se začíná plnit. Přicházejí objednávky na narozeninové a vícepatrové svatební dorty. Především je matkou na plný úvazek. Nicméně když své ratolesti uloží do postelí, začíná pro ni teprve ten pravý kolotoč.

Lucy Scottová peče po večerech až do rána

Pečení ji nesmírně baví a naplňuje. Její dorty jsou přímo výstavní. A chutí si nezadají s dorty v cukrárnách. Jak už to v životě bývá, úspěch s sebou nese další úspěchy. Lucy se na Tinderu seznamuje se svým budoucím manželem Ryanem.

Štěstí, úspěch a radost netrvá dlouho…

Ryan ji přesvědčuje, aby dále budovala svoji sladkou firmu. Lucy tráví dlouhé hodiny zdokonalováním designu. Sleduje dortové influencery na You Toube. Učí se nové techniky a trendy. Proniká do tajů pečení a stává se z ní profesionál. V únoru 2018 spojuje svůj život s Ryanem. Následující rok se narodí páté dítě v pořadí, malý Albie. Nicméně přichází covidové řádění a Spojené království vstupuje v březnu 2020 do karantény.

Všechny objednávky jsou zrušeny

Podnikání se doslova přes noc zastavilo. A Lucy je zase na začátku. Nikdo nepořádá večírky ani svatby. Navíc Ryan ztrácí práci a rodina se ocitá bez příjmu. Lucy Scottová ale ví, že ani teď se nemůže vzdát. A jak se svěřuje The Sun: Přináší do své cukrářské výrobny individuální dorty!

Individuální dorty splňují přísné standardy nové formy podnikání

Lucy se od nazdobených šlehačkových a krémových dortů přeškoluje na výrobu čokoládových brownies a skvělých blondies, což je blonďatá verze brownies. Vzhledem k tomu, že je hlad po koláčích, jelikož cukrárny jsou zavřené, Lucyin byznys se rozjel přímo tryskem. Dokázala totiž zajistit prodej těchto koláčů v rámci požadovaného společenského odstupu.

Sladká tečka na závěr

V únoru 2021 otevírá svoji cukrárnu na hlavní ulici s názvem Beauty Bake. Z úspor i s pomocí rodiny vybavili svoji novou malou cukrárnu novými ledničkami, pecí, vitrínami a pohodlným nábytkem. Lucy Scottová žije v Selsey v západním Sussexu a s úsměvem uvádí pro The Sun: „Na ulici ještě před otevřením cukrárny stála fronta! Jsem šťastná.“

Zdroje: The Sun,Twitter, You Tube

Oblíbené