Spojte se s námi


Cestování

Lisabon se vám vryje pod kůži. Nejzápadněji položené hlavní město Evropy láká výhledy, tramvajemi, barvami i autentickou atmosférou

Hlavní město Portugalska je možné navštívit celoročně a vždy vás přivítá s otevřenou náručí. Jaká místa zde zkrátka musíte navštívit a čím si vás Lisabon naprosto získá?

Publikováno

dne

Hlavní město Portugalska je možné navštívit celoročně a vždy vás přivítá s otevřenou náručí. Jaká místa zde zkrátka musíte navštívit a čím si vás Lisabon naprosto získá?

Proč navštívit Lisabon? 

Z pohledu na mapu je očividné, že Lisabon je tím nejzápadněji položeným hlavním městem v pevninské Evropě. Zároveň se nachází v blízkosti Atlantiku, tudíž jsou zde příjemná léta, neboť vás neustále ovívá příjemný větřík. 

Teplota v Lisabonu málokdy klesne pod 15 °C a slunce zde svítí 290 dní v roce. Město září všemi barvami, neustále zde budete chodit do kopce a z kopce a samozřejmě na každém kroku potkáte ikonické žluté tramvaje. Než se do tohoto nádherného města vydáte a zažijete ho na vlastní kůži, přidejte si na seznam cílů následující místa.

Alfama

Začněte v té nejromantičtější části městou, kterou je městská část Alfama. Jedná se o nejstarší historickou čtvrť v Lisabonu a jak je pro město typické, nachází se v pořádném krpálu. Alfama je barevná, veselá, ale hlavně autentická.

Ponte 25 de Abril

Ikonický červený most v San Francisku je raritou. Nebo snad ne? V Lisabonu vás možná překvapí pohled na velmi známý most, který máme spojený s Amerikou. V roce 2016 oslavil již 50 let od svého vzniku a řadí se k nejznámějším symbolům Lisabonu. 

Jméno mostu bylo odvozeno od dubnové revoluce z roku 1974, která začala právě 25. dubna (24 de Abril) a přezdívá se ji Karafiátová revoluce.

Time Out Market

Milujete jídlo, obchody, bary a ruch? Nenechte si ujít návštěvu tržnice Time Out Market. Na jednom místě tak můžete ochutnat, spatřit i zažít to nejlepší z Portugalska. Místní kuchyní počínaje a poslechem hudby konče. 

Elevador de Santa Justa

Co kdybychom vám řekli, že z jedné terasy se můžete kochat pohledem na celý Lisabon? Pokud vás tato představa zaujala, nenechte si ujít příležitost svézt se na ni výtahem. Ano, čtete správně. V centru města se nachází výtah (Elevador de Santa Justa), kterým se můžete svézt právě na tuto terasu, odkud budete mít celé město jako na dlani.

Ponte Vasco de Gama

Do roku 2018 byl Most Vasca de Gamy nejdelším v Evropě, jenže na druhou příčku ho odsunul Krymský most. I tak ale stojí za vidění, neboť se skutečně jedná o úchvatné architektonické dílo.

Calle Rosa de Lisboa

Milovníci růžové barvy by neměli v Lisabonu minout Růžovou ulici. Její pojmenování už nemůže být trefnější, neboť je skutečně růžová. V minulosti se jednalo o vyhlášenou čtvrť červených luceren, nyní je to módní čtvrť s bohatou nabídkou barů.

Vychutnejte si návštěvu portugalského hlavního města všemi doušky. Při ochutnávce tradičních pokrmů se zaposlouchejte do tklivého Fada, které vás bude zejména večer provázet na každém kroku, rozhlížejte se kolem sebe a nasávejte živou a autentickou atmosféru Lisabonu.

Zdroje: VisitLisboa.com, NowinPortugal.com, Instagram.com, Radynacestu.cz, Elle.cz

Oblíbené