Spojte se s námi


Cestování

Lichtenštejnsko: Maličká, avšak překrásná a bohatá země

V Lichtenštejnském knížectví není žádná velká nemocnice, vězni jsou posíláni do Rakouska a melodie státní hymny je převzata od Britů. Tento drobný stát plný zvláštností je zároveň jednou z nejbohatších zemí světa.

Publikováno

dne

V Lichtenštejnském knížectví není žádná velká nemocnice, vězni jsou posíláni do Rakouska a melodie státní hymny je převzata od Britů. Tento drobný stát plný zvláštností je zároveň jednou z nejbohatších zemí světa.

Malé Lichtenštejnské knížectví, nezávislý stát sevřený mezi Švýcarskem a Rakouskem, je jednou z nejmalebnějších alpských zemí v Evropě. Lichtenštejnsko má rozlohu pouhých 160 km2 a žije zde jen 39 000 obyvatel. Díky příznivým daňovým zákonům ekonomickou velmocí. Když k tomu připočteme mnoho působivých turistických památek a atrakcí, včetně muzeí, galerií a hradů, je jasné, proč je Lichtenštejnsko jedním z nejlepších míst v Evropě.

Hlavní město – Vaduz

V jednom z nejmalebnějších hlavních měst Evropy – a rozhodně nejmenším. Vaduzu se nachází Lichtenštejnské centrum. Toto turistické informační centrum nabízí vše, co potřebujete k tomu, abyste si svou návštěvu Lichtenštejnska co nejlépe užili.

Mezi oblíbené atrakce Vaduzu patří nákupy a restaurace, stejně jako návštěva historického Städtle, „městečka“ s mnoha zajímavostmi. Jednou z nejnavštěvovanějších atrakcí je budova zemského parlamentu neboli „Landtag“, která se nachází nedaleko břehu Rýna na náměstí Peter-Kaiser-Platz.

Za návštěvu stojí také náměstí Rathausplatz, kde se nachází historická radnice (Rathaus). Najdete zde také novogotický farní kostel (Pfarrkirche) postavený v roce 1873, známý také jako katedrála svatého Florina.

Kunstmuseum Liechtenstein

Lichtenštejnská státní galerie umění sídlí v moderní budově ve Vaduzu a představuje mnoho krásných příkladů moderního a současného umění. Kromě častých dočasných výstav obsahuje stálá sbírka řadu děl z 19. století. Patří mezi ně sochy a díla ze sbírky knížete z Lichtenštejna. V muzeu jsou k dispozici prohlídky v angličtině a světlá moderní kavárna.

Hrad Gutenberg

Vysoko ve vesnici Balzers v jižním Lichtenštejnsku stojí majestátní hrad Gutenberg, dokonale zachovalá středověká pevnost. Sedmdesát metrů vysoký kopec, na němž hrad stojí, byl osídlený již od neolitu a mnoho z nejvýznamnějších archeologických nálezů – včetně antické sochy Marse von Gutenberg – je dnes uloženo v Lichtenštejnském zemském muzeu.

Hrad je otevřen celoročně a díky tomu, že vstup je zdarma, je návštěva této impozantní pevnosti jednou z nejoblíbenějších atrakcí zdarma v Lichtenštejnsku.

Lichtenštejnské národní muzeum

Ve Vaduzu si určitě prohlédněte vynikající Lichtenštejnské národní muzeum. Tato státní atrakce sídlí v nádherně zachovalém bývalém hostinci z 15. století, který kdysi v roce 1788 navštívil Johann Wolfgang von Goethe.

K nejzajímavějším exponátům patří nádherný reliéfní model knížectví v měřítku 1:10 000, stejně jako exponáty o prehistorii a rané historii země. Určitě si prohlédněte také četné výstavy zbraní a náboženského umění.

Města Nendeln a Eschen

Městečka Nendeln a Eschen jsou hlavními obcemi v nížinné oblasti Lichtenštejnska, které můžete navštívit.

Nendeln je proslulý starými základy římské vily a také hrnčířskou dílnou Schädler, založenou v roce 1836, která je nejstarší řemeslnou dílnou v zemi. Tato s uměním spojená atrakce, proslulá kameninovými a tradičními kachlovými sporáky, nabízí prohlídky dílny, skleníku a pece s průvodcem.

V Eschenu stojí za návštěvu EschenPfrundhaus, budova ze 14. století sloužící k vystavování místního umění, a atraktivní kaple Svatého kříže. Eschen je také výchozím bodem nenáročné jedenapůlhodinové pěší túry, která nabízí krásné výhledy do okolí.

Lanový park Forst

Další venkovní aktivitou vhodnou pro malé i velké je lanový park Forst, který se nachází kousek od obce Triesen. Mezi hlavní atrakce tohoto dobrodružného okruhu v korunách stromů patří tři lanové trasy zavěšené v úrovni stromů, z nichž každá nabízí spoustu skvělých výhledů a vzrušení.

Po překonání řady zábavných lanových mostů, chodníků a horolezeckých překážek končí vaše dobrodružství vzrušující jízdou na tyrolce zpět na úroveň země. Tento zábavný tříhodinový zážitek zahrnuje použití veškerého bezpečnostního vybavení a krátké, ale důkladné školení.

Zdroje: tripates, nationalgeographic, redakce, onet

Oblíbené