Spojte se s námi


Celebrity

Které osobnosti českého uměleckého světa odešly z tohoto světa tragickým způsobem

Nešťastné náhody se nevyhýbají ani veřejně známým osobám ze showbyznysu. Zatímco některé se dožívají vysokého věku v dobré kondici a stále jsou umělecky činné, jiné už se svému umění věnují na onom světě.

Publikováno

dne

Nešťastné náhody se nevyhýbají ani veřejně známým osobám ze showbyznysu. Zatímco některé se dožívají vysokého věku v dobré kondici a stále jsou umělecky činné, jiné už se svému umění věnují na onom světě.

Jiří Šlitr

Český hudební skladatel, klavírista, zpěvák, herec a knižní ilustrátor a výtvarník. To všechno stihl za svůj život dlouhý čtyřicet pět let Jiří Šlitr, jedna z vůdčích osobností divadla Semafor. Kdo by neznal uměleckou dvojici Suchý-Šlitr, která tvořila v 60. letech minulého století. Jiří Suchý ještě svou práci v divadle na hřebík nepověsil. Bohužel jeho herecký kolega Jiří Šlitr zemřel za dosud nevyjasněných okolností 26. prosince 1969 společně se svou přítelkyní Jitkou Maxovou, a to na otravu plynem.

Jiří Wimmer

Komediální talent byl Jiřímu Wimmerovi dán do vínku. Možná si vzpomenete je jeho televizní recitaci Bezručovy básně Ostrava nebo pořad Možná přijde i kouzelník, kde vystupoval ve dvojici se zpěvákem Karlem Černochem. Jiří Wimmer zemřel tragicky 25. ledna 2001, když na Vítězném náměstí v Praze přelézal pod vlivem alkoholu zábradlí a zachytil ho autobus. Bylo mu 57 let.

Jiří Štaidl

Písňový textař, hudebník, divadelní manažer a scenárista Jiří Štaidl byl bratrem hudebníka Ladislava Štaidl. Umělecky byl činný v 60. a 70. letech minulého století. Napsal na dvě stě písňových textů, mimo jiné Hvězda na vrbě, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Lady Carneval. Zemřel na následky autonehody 9. října 1973 v Říčanech ve věku 30 let.

Milan Dufek

Milan Dufek byl hudební skladatel, zpěvák a kytarista a zakládající člen skupiny Rangers (Plavci). Napsal také úspěšné texty k písním, které zlidověly. Zahynul při potápění 17. listopadu 2005 v Kolumbii, když se srazil s motorovým člunem. Bylo mu 61 let.

Petr Svojtka

Českého herce Petra Svojtku si možná vybavíte jako prince v pohádce Malá mořská víla, zahrál si i v seriálu Arabela. V pohádce Tři oříšky pro Popelku nadaboval hlas Pavla Trávníčka. I Petr Svojtka sešel z tohoto světa tragicky, když se pod vlivem alkoholu vozil na spřáhlech mezi spojenými tramvajovými vozy. Zabila ho jeho touha po adrenalinových zážitcích. Zemřel 9. května 1982 ve věku 35 let.

Jiří Schelinger

Český rockový zpěvák s nezaměnitelným hlasem Jiří Schelinger patřil k předním postavám tohoto hudebního žánru u nás. K jeho hitům patřily písně Holubí dům, Sim-sala-bim, Což takhle dát si špenát. Zemřel tragicky ve věku 30 let v Bratislavě 13. dubna 1981, když se utopil v Dunaji. Jeho úmrtí není zcela objasněno. Spekulovalo se i o úkladné vraždě, sebevraždě či sázce s přáteli.

Jiří Hrzán

Jiří Hrzán toho stihl za svůj život dlouhý 41 let poměrně hodně. Byl divadelním a filmovým hercem, bavičem a zpěvákem. Zahrál si ve filmech Svatba jako řemen, Pane vy jste vdova, Drahé tety a já nebo televizním seriálu Byl jednou jeden dům. Zemřel 24. září 1980 na následky těžkých zranění, které utrpěl pádem z pátého patra, když šplhal po budově do bytu za přítelkyní.

Karel Zich

Zpěvákovi a hudebnímu skladatelovi Karlu Zichovi se přezdívalo „český Elvis Presley“. Působil na sólové dráze i jako součást Spirituál kvintetu. Nazpíval hodně duetů – například s Lenkou Filipovou, Petrou Janů či Pavlem Bobkem. Zemřel 13. července 2004 na dovolené na Korsice při potápění, když utrpěl srdeční infarkt. Bylo mu 55 let.

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová patřila mezi nejoblíbenější zpěvačky středního proudu. Ke svému neprospěchu ale byla častým soustem bulváru. Potýkala se s psychickými problémy i závislostmi. Zemřela 29. dubna 2014 skokem pod vlak nedaleko svého bydliště v Praze-Uhříněvsi. Bylo jí 48 let.

Zdroje: Wikipedia, Osobnosti

Oblíbené