Spojte se s námi


Celebrity

Které osobnosti českého uměleckého světa odešly z tohoto světa tragickým způsobem

Nešťastné náhody se nevyhýbají ani veřejně známým osobám ze showbyznysu. Zatímco některé se dožívají vysokého věku v dobré kondici a stále jsou umělecky činné, jiné už se svému umění věnují na onom světě.

Publikováno

dne

Nešťastné náhody se nevyhýbají ani veřejně známým osobám ze showbyznysu. Zatímco některé se dožívají vysokého věku v dobré kondici a stále jsou umělecky činné, jiné už se svému umění věnují na onom světě.

Jiří Šlitr

Český hudební skladatel, klavírista, zpěvák, herec a knižní ilustrátor a výtvarník. To všechno stihl za svůj život dlouhý čtyřicet pět let Jiří Šlitr, jedna z vůdčích osobností divadla Semafor. Kdo by neznal uměleckou dvojici Suchý-Šlitr, která tvořila v 60. letech minulého století. Jiří Suchý ještě svou práci v divadle na hřebík nepověsil. Bohužel jeho herecký kolega Jiří Šlitr zemřel za dosud nevyjasněných okolností 26. prosince 1969 společně se svou přítelkyní Jitkou Maxovou, a to na otravu plynem.

Jiří Wimmer

Komediální talent byl Jiřímu Wimmerovi dán do vínku. Možná si vzpomenete je jeho televizní recitaci Bezručovy básně Ostrava nebo pořad Možná přijde i kouzelník, kde vystupoval ve dvojici se zpěvákem Karlem Černochem. Jiří Wimmer zemřel tragicky 25. ledna 2001, když na Vítězném náměstí v Praze přelézal pod vlivem alkoholu zábradlí a zachytil ho autobus. Bylo mu 57 let.

Jiří Štaidl

Písňový textař, hudebník, divadelní manažer a scenárista Jiří Štaidl byl bratrem hudebníka Ladislava Štaidl. Umělecky byl činný v 60. a 70. letech minulého století. Napsal na dvě stě písňových textů, mimo jiné Hvězda na vrbě, Kdepak ty ptáčku hnízdo máš, Lady Carneval. Zemřel na následky autonehody 9. října 1973 v Říčanech ve věku 30 let.

Milan Dufek

Milan Dufek byl hudební skladatel, zpěvák a kytarista a zakládající člen skupiny Rangers (Plavci). Napsal také úspěšné texty k písním, které zlidověly. Zahynul při potápění 17. listopadu 2005 v Kolumbii, když se srazil s motorovým člunem. Bylo mu 61 let.

Petr Svojtka

Českého herce Petra Svojtku si možná vybavíte jako prince v pohádce Malá mořská víla, zahrál si i v seriálu Arabela. V pohádce Tři oříšky pro Popelku nadaboval hlas Pavla Trávníčka. I Petr Svojtka sešel z tohoto světa tragicky, když se pod vlivem alkoholu vozil na spřáhlech mezi spojenými tramvajovými vozy. Zabila ho jeho touha po adrenalinových zážitcích. Zemřel 9. května 1982 ve věku 35 let.

Jiří Schelinger

Český rockový zpěvák s nezaměnitelným hlasem Jiří Schelinger patřil k předním postavám tohoto hudebního žánru u nás. K jeho hitům patřily písně Holubí dům, Sim-sala-bim, Což takhle dát si špenát. Zemřel tragicky ve věku 30 let v Bratislavě 13. dubna 1981, když se utopil v Dunaji. Jeho úmrtí není zcela objasněno. Spekulovalo se i o úkladné vraždě, sebevraždě či sázce s přáteli.

Jiří Hrzán

Jiří Hrzán toho stihl za svůj život dlouhý 41 let poměrně hodně. Byl divadelním a filmovým hercem, bavičem a zpěvákem. Zahrál si ve filmech Svatba jako řemen, Pane vy jste vdova, Drahé tety a já nebo televizním seriálu Byl jednou jeden dům. Zemřel 24. září 1980 na následky těžkých zranění, které utrpěl pádem z pátého patra, když šplhal po budově do bytu za přítelkyní.

Karel Zich

Zpěvákovi a hudebnímu skladatelovi Karlu Zichovi se přezdívalo „český Elvis Presley“. Působil na sólové dráze i jako součást Spirituál kvintetu. Nazpíval hodně duetů – například s Lenkou Filipovou, Petrou Janů či Pavlem Bobkem. Zemřel 13. července 2004 na dovolené na Korsice při potápění, když utrpěl srdeční infarkt. Bylo mu 55 let.

Iveta Bartošová

Iveta Bartošová patřila mezi nejoblíbenější zpěvačky středního proudu. Ke svému neprospěchu ale byla častým soustem bulváru. Potýkala se s psychickými problémy i závislostmi. Zemřela 29. dubna 2014 skokem pod vlak nedaleko svého bydliště v Praze-Uhříněvsi. Bylo jí 48 let.

Zdroje: Wikipedia, Osobnosti

Komentovat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Celebrity

Christian Bale se 103 kg nebo s 55 kg? Pro amerického herce žádný problém! Podívejte se na jeho úchvatné proměny

Britský herec Christian Bale má za sebou opravdu velkou spoustu rolí, kterým vdechl život. Největší úspěch zaznamenal ve filmu Fighter, v němž za roli Dickyho Eklunda získal Oscara. Ve svém životě však musel projít mnoha nepříjemnými změnami. I to však dělá herce hercem.

Publikováno

dne

Britský herec Christian Bale má za sebou opravdu velkou spoustu rolí, kterým vdechl život. Největší úspěch zaznamenal ve filmu Fighter, v němž za roli Dickyho Eklunda získal Oscara. Ve svém životě však musel projít mnoha nepříjemnými změnami. I to však dělá herce hercem.

Bale začal s herectvím již v dětství. Jeho matka byla tanečnice a otec pilot, takže měl velmi bohaté dětství na zážitky. Jeho první filmovou rolí byla postava „Yum Yum“ ve filmu „Mio, můj Mio“, který vyšel v roce 1987.

V lednu příštího roku oslaví jeden z nejuznávanějších herců na světě své již 50. narozeniny. Za sebou má už ale řadu skvělých filmů.

Oceněn Oscarem byl přitom ale pouze jednou, a to za nejlepší mužský výkon ve vedlejší roli ve filmu Fighter z roku 2010. Ve filmu ztvárnil postavu boxera Dickyho Ecklunda a jeho výkon byl oceněn nejen hereckým uměním, ale i fyzickou transformací.

Není totiž ojedinělé, že Bale shodí, nebo nabere mnohdy i téměř 30 kg. Jak je ostatně vidět na následujícím výběru z několika jeho rolí.

Bale je známý také pro dodržování svého soukromí. Zároveň klade velký důraz na rodinu. V roce 2000 se pak oženil s bývalou modelkou a producentkou Sandrou Blažić, s níž má dvě děti.

Christian Bale je bezpochyby jedním z nejvýraznějších herců současnosti a jeho kariéra stále pokračuje v rozmanitých a náročných rolích. Jeho schopnost plně se ponořit do postavy a přinést jí autentičnost ho činí jedním z nejrespektovanějších herců filmového průmyslu.

Jistě se tak dočkáme ještě řady skvělých rolí z jeho strany. Jedním takovým by mohl být už v příštím roce snímek The Church of Living Dangerously.

Zdroj: CSFD, Wikipedia, Facebook

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Ondřej Sokol: Vzhůru k nebesům ho vynesla píle a humor

Ondřej Sokol, rodák ze Šumperku, se už v dětství chtěl stát hercem, k čemuž mu dopomohly jeho komediální vlohy. Musel však nejprve překonat dětství. V osmi letech rodinu opustil jeho otec (emigroval do Kanady) a kvůli oční vadě musel nosit speciální brýle, kvůli kterým se často stával terčem posměchu ve škole.

Publikováno

dne

Ondřej Sokol, rodák ze Šumperku, se už v dětství chtěl stát hercem, k čemuž mu dopomohly jeho komediální vlohy. Musel však nejprve překonat dětství. V osmi letech rodinu opustil jeho otec (emigroval do Kanady) a kvůli oční vadě musel nosit speciální brýle, kvůli kterým se často stával terčem posměchu ve škole.

Po maturitě na gymnáziu absolvoval pražskou DAMU. Od roku 1999 působí v Činoherním klubu jako herec, režisér a od roku 2018 také jako umělecký šéf.

Sokol dal o sobě nejvíce vědět během působení v Činoherním klubu. V roce 2002 obdržel divadelní Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent roku za režii inscenace Osiřelý západ. Získal rovněž Cenu Thálie v kategorii Cena pro mladého činoherce do 33 let.

Miláček z televizních obrazovek

Kdo by si nepamatoval postavu pediatra Prokopa Hrubého, kterou hrál O. Sokol v letech 2006-2011 v Ordinaci v růžové zahradě. V seriálu mu hrála partnerku herečka Jitka Čvančarová.

Sokol si doposud zahrál ve dvou desítkách filmech, mezi které patří např. Occamova břitva, Vybíjená, Řachanda, Dvojníci, ve dvou filmech trilogie Zahradnictví: Dezertér a Rodinný přítel a další. Za vedlejší roli ve filmu Perfect Days – I ženy mají své dny byl nominován na cenu Český lev.

Na popularitě Sokolovi přidalo i jeho sedmileté působení v oblíbeném pořadu Partička na TV Prima (2009-2016). V pořadu působil spolu s M. Suchánkem, R. Genzerem a I. Chmelou. Za působení v partičce dostal dvakrát cenu Týtý.

Moderátor

Za posledních několik let se Ondřej Sokol vypracoval na spolehlivého moderátora různých televizních pořadů. Má za sebou moderování několika řad televizní show Tvoje tvář má známý hlas, několika ročníků vyhlášení hudebních cen Český slavík Mattoni.

V roce 2021 začal s moderováním soutěžního pořadu TV Nova Na lovu.

Osobní život

S bývalou manželkou a herečkou Kateřinou Lojdovou, má dvě děti – dceru Ester a syna Adama. Od roku 2019 je zasnoubený s Nikol Šantavou.

Po Česku jezdí také se svým stand-up vystoupením s názvem Celebrity.

Zdroje: zeny.iprima, CSFD, studiodva

Pokračovat ve čtení

Celebrity

Z ďábelské pařmenky je krásná dáma. Podívejte se, jak Miley Cyrus oslavovala své 31. narozeniny

Publikováno

dne

Od sladké holčičky přes ďábelskou pařmenku až ke slušné dámě. Tak nějak by se dala popsat divoká cesta Miley Cyrus, která oslavila své 31. narozeniny. Krásně vystrojená si užila vystoupení, které věnovala především sobě.

Miley na jaře tohoto roku vydala očekávané album Endless Summer Vacation. Na něj už dříve nalákala své fanoušky singlem Flowers, jenž slavil velký úspěch, když se tento hit dostal prakticky hned do čela žebříčků hitparád.

Singl Flowers vydala americká hvězda už v polovině ledna. Velký úspěch zaznamenal především na platformě Spotify, kde za první týden získal historicky nejvyšší počet přehrání a to dohromady přes 96 milionů.

Cyrus již dlouhé roky překvapuje své fanoušky, ovšem nyní se definitivně zdá, že má své divoké období za sebou. I své 31. narozeniny slavila velmi poklidně.

S fanoušky o svém velkém dni sdílela tuto zprávu: „Můj letošní dárek k narozeninám byl VELMI značkový. Vystoupila jsem sama pro sebe a zazpívala své oblíbené písně včetně těch vlastních. První „živé“ vystoupení Flowers bylo pro publikum plné mých přátel a rodiny. Když vezmu tuto píseň zpět k semínku… senzačně vyklíčila. Jsem vděčná za růst nás obou. S láskou, Miley.“

Její náprava přitom začala už kolem 26. narozenin, kdy se lekla toho, že by mohla skončit jako její slavní předchůdci Kurt Cobain či Amy Winehouse, kteří zemřeli v 27 letech.

Postupně se tak Cyrus zbavila všech svých špatných zvyků a začala se vracet do světa střízlivých. Lehce ji ještě tento démon dostal do svých spárů během pandemie covidu, ovšem vše nakonec slavná zpěvačka zvládla a nyní se může radovat se svými blízkými.

Zdroj: Instagram, Wikipedia

Pokračovat ve čtení

Oblíbené