Spojte se s námi


Zajímavosti

Krimi případy ze světa: Při soudním přelíčení zastřelila vraha své dcery

Marianne byla naprosto obyčejnou matkou až do doby, než v roce 1980 tragicky přišla o svou dceru. Ta se stala obětí pedofilního vraha. Za tento čin se Marianne rozhodla pomstít a to při samotném soudním přelíčení.

Publikováno

dne

Marianne byla naprosto obyčejnou matkou až do doby, než v roce 1980 tragicky přišla o svou dceru. Ta se stala obětí pedofilního vraha. Za tento čin se Marianne rozhodla pomstít a to při samotném soudním přelíčení.

Marianne Bachmeier, matka samoživitelka

Marianne, do té doby obyčejná máma samoživitelka, vedla hospodu v Lübecku. Měla celkem tři děti, vychovávala ale pouze nejmladší dceru Anne. Starší dvě děti byly dány k adopci, neboť Marianne na tom nebyla po finanční stránce právě nejlépe. Na dceři visela. Bohužel i o ni přišla a to 5. května 1980. Tehdy se totiž sedmiletá dívka stala obětí pedofilního vraha.

Osudová hádka

Ráno 5. května 1980 bylo v domácnosti Marianne rušné. Došlo k hádce mezi ní a dcerou. Anne se proto rozhodla jít za školu. Toto rozhodnutí se jí bohužel stalo osudným. Na ulici potkala svého vraha, řezníka Klause Grabowského, který měl už několik záznamů v trestním rejstříku, a to za obtěžování mladistvých. Dívku nalákal k sobě domů, kde ji držel několik hodin a zřejmě sexuálně zneužíval. Nakonec ji uškrtil jejími vlastními punčochami. Tělíčko strčil do lepenkové krabice, a tu potom pohodil na břehu blízké řeky.

Řezník Klaus Grabowský

K večeru toho dne přišlo na policejní stanici v Lübecku udání od snoubenky vraha. Na základě toho byl 35 letý řezník Klaus Grabowský ještě téhož dne zatčen. K vraždě se přiznal, ale nezapomněl na svoji obhajobu uvést hodně zvláštní historku. Sedmileté dítě ho prý vydíralo. Tvrdil, že se s ním Anne toužila vyspat. Když ji odmítl, přišla prý s pohrůžkou, že pokud jí nedá peníze, veřejně ho obviní z obtěžování.

Tato lživá slova doslova zvedla ze židle matku Anne. Lži o její dceři zřejmě byly rozbuškou pro události, které následovaly.

Tři dny trvající soudní přelíčení

Grabovský si najal právníky, kteří se ho snažili dostat na svobodu. Na jeho obhajobu uváděli, že obviněný podstoupil kastraci a že v současné době užívá hormonální léky. Ty prý u něj vyvolávají jakousi nerovnováhu. To se později ukázalo jako jedna velká lež. Dva dny vydržela, ale třetí den už nedokázala poslouchat bludy, které ze sebe na svoji obhajobu vrah vypouštěl.

Její psychika dostávala pořádně zabrat a snad právě z toho důvodu vstala, vytáhla zbraň, chladně zamířila a soudní síní se celkem osmkrát ozval výstřel. Dva projektily minuly, šest jich našlo svůj cíl. Pedofilní vrah byl okamžitě mrtvý. 

Vražedkyně nebo celebrita?

Z Marianne se doslova přes noc stala celebrita první velikosti. Za tučné honoráře s ní byly dělány rozhovory, kdy světu sdělila svůj nepříliš veselý životní příběh. Z výtěžku tak mohla aspoň zaplatit právníka. Do redakce časopisu, který vydal autentický příběh mstitelky, přišlo na tisíce dopisů od čtenářů, kteří stáli pevně za Marianne. Německem tehdy hýbaly i demonstrace za její osvobození.

Soud řešil, zdali se jednalo o vraždu, či úmyslné zabití. Nakonec soud vynesl verdikt. Marianne byla odsouzena k pouhým třem letům odnětí svobody.

Po odsezení trestu se bohužel dlouho z nabyté svobody netěšila. O dvanáct let později, 17. září 1996, Marianne Bachmeier umírá na rakovinu. Bylo jí pouhých 46 let.

Zdroj: Lifee.cz, Svět ženy

Oblíbené