Spojte se s námi


Zajímavosti

Krimi případy ze světa: Otec vyhodil své děti z 15. patra, když je jeho nová přítelkyně označila za přítěž

Publikováno

dne

Muž zabil své dvě malé děti. Shodil je z balkonu v 15. patře poté, co jeho nová přítelkyně naznačila, že jsou přítěží pro jejich společnou budoucnost. Za tento bestiální čin byli oba popraveni.

Zhang Bo a jeho přítelkyně Ye Chengchen z Čchung-čchingu v Číně byli popraveni ve středu 31. ledna 2024 poté, co byli v roce 2021 odsouzeni k trestu smrti. Předtím spolu měli romantický vztah, ale Ye si původně neuvědomila, že její partner je ženatý a má dvě malé děti.

Když se vše dozvěděla, vyzvala ho, aby své děti zabil. Jak uvedl soud, jednoduše je považovala za překážku jejich vztahu, kterou bylo potřeba odstranit. Dne 2. listopadu 2020 Zhang shodil dceru Ruixue a syna Yangrui z balkonu v 15. patře. Dceři byly dva roky, syn měl jeden rok, jak uvedlo BBC.

Snažil se předstírat, že šlo o nešťastnou náhodu

Poté seběhl ze schodů a byl natočen, jak mlátí hlavou o zeď v zoufalém pláči. Snažil se podpořit verzi, že šlo o nešťastnou náhodu. Malá Ruixue zemřela okamžitě, zatímco Yangrui podlehl svým zraněním až krátce poté.

Matka dětí, Chen Meilin, řekla, že ji Zhang požádal, aby si dceru mohl v den vraždy vzít. Bývalý pár měl rozdělenou péči o děti. Matka Chen se starala o dceru a Zhang se staral o syna. Kdyby v ten den otci nevyhověla, pravděpodobně by malá dcerka ještě mohla být naživu.

Chen dále sdělila, že otec zabil své děti poté, co se jeho nová partnerka sebepoškodila, aby dodala důkaz, jak ji současná situace deprimuje. Matka místním médiím řekla, že v den vraždy měl otec s partnerkou dokonce videohovor. Jakmile spolu domluvili, zvedl děti a vyhodil je z balkonu. Bez myšlenky? Zaváhal vůbec?

Extrémně nelidský motiv s neobvyklou krutostí

Zhang údajně u soudu přiznal, že své děti plánoval zabít společně s Ye. Představoval si, že by se mohli vzít a založit novou rodinu, která by tentokrát byla konečně ta pravá. Ye ale mezitím všechna obvinění proti ní popřela. Čínský nejvyšší soud označil motiv páru za extrémně nelidský a zdůraznil jeho neobvyklou krutost.

Chen pokračovala ve sdílení: „Ve chvíli, kdy jsem slyšela, že moje děti byly skutečně vyhozeny z 15. patra jejich otcem a milenkou, nemohla jsem najít žádná slova, kterými bych popsala své pocity. Nedokázala jsem si představit, co moje děti zažily během letu. Byly zoufalé? Bály se?“

Není jasné, jak se dvojice dočkala svého konce. Nejběžnějším způsobem popravy v Číně je však smrtící injekce. „Zcela si to zaslouží za svůj zločin,“ řekl jeden komentář na čínské sociální síti Weibo, který měl přes třicet tisíc lajků. „Doufám, že děti budou mít v příštím životě jen klid a radost,“ sdílí další komentář.

Zdroj: Daily Star, BBC, Weibo

Oblíbené