Spojte se s námi


Zajímavosti

Komentátorské duo Závora se na šampionátu osvědčilo. Podívejte se na ty nejlepší hlášky oblíbené dvojice

Jakub Voráček patří mezi mistry světa v ledním hokeji, pochlubit se může přítomností na šesti šampionátech. I tak se po několika letech a skvělých hokejových akcí dočkal ovací nového druhu. Společně s Robertem Zárubou, který je excelentním komentátorem ledního hokeje, vytvořil duo Závora, které si podmanilo nejen hokejové fanoušky.

Publikováno

dne

Jakub Voráček patří mezi mistry světa v ledním hokeji, pochlubit se může přítomností na šesti šampionátech. I tak se po několika letech a skvělých hokejových akcí dočkal ovací nového druhu. Společně s Robertem Zárubou, který je excelentním komentátorem ledního hokeje, vytvořil duo Závora, které si podmanilo nejen hokejové fanoušky.

Robert Záruba nemohl dostat lepšího parťáka

Nová komentátorská dvojice, kterou si fanoušci žádají na každé utkání českého národního týmu. To je Jakub Voráček, skvělý hokejista a majitel trofeje mistra světa, a Robert Záruba, který patří k hvězdám ledního hokeje už několik dlouhých let, i když pouze za mikrofonem. Zrodila se hvězda, dalo by se říci. Co o Voráčkovi řekl právě oblíbený komentátor?

„Zaráží mě, že si všichni myslí, že u Vorase je to úplně jiné komentování než u ostatních. Mně to tak moc odlišné nepřijde,” uvedl například. Dle jeho slov je to velmi podobné jako u Davida Pospíšila nebo Pavla Richtera. „Jak do toho ale Voras dává věcnou analýzu, tak má obě polohy, které by měl komentátor expert mít. Úžasné na tom je, že je velmi pohotový. Až na pár drobných výjimek přesně cítí, co se v tu chvíli nejvíc hodí říct,“ dodal.

Voráčkovy hokejové hlášky boří internet

Pořádný hokej se neobejde bez emocí. Ty mohou být pozitivní, ale častěji také negativní, zvlášť, když rozhodčí nepískají v utkání férově. Právě toho si všiml Voráček v zápase České republiky proti Švýcarsku. A protože si do televize nemůže nahlas ulevit, pronesl: „Robe, teď si na chvíli vypnu mikrofon” a na chvíli skutečně nebyl slyšet.

Emoce si pro sebe nenechal ani v zápase proti Americe, kdy Češi nakonec postoupili do semifinále. Sice bylo ještě několik vteřin do konce, ale Voráček už viděl české hokejisty v další fázi šampionátu. „Já to řeknu, Roberte, těším se,“ dával najevo svou nedočkavost. Záruba ale dobře věděl, že do konce je ještě čas a skóre se může změnit.

„Už můžu? Už můžu? Už můžu? Jóóó,“ udržel Voráček téměř do konce zápasu svou radost, kterou ventiloval bezprostředně po siréně, možná současně s ní. Tento okamžik se zapsal do dějin a hláška se dostala mezi nejsledovanější na celém internetu. Voráček Zárubu skvěle doplňuje, je tomu samozřejmě i naopak. Každý komentuje hokej ze svého pohledu a je radost je poslouchat.

Jeden hokejový mistr, druhý nabouchaný informacemi

Voráček vnesl do komentování zase jiný pohled. Jako hokejový mistr světa a několikanásobný šampion sdílel veškeré pocity, které k hokeji jednoznačně patří. Nebál se vyjádřit svůj názor, nebál se ani skočit svému kolegovi do řeči a dokončit větu za něj. Do historie komentování ledního hokeje se zapíše:

„Červenka udělal dva rychlé kroky, jako kdyby šel do úniku…“ začal Záruba. Voras ho doplnil: „A pak si uvědomil, že mu je 38 a otočil to na střídačku.” Neuniklo mu několik zajímavých momentů, rád okomentoval napadení Radka Gudase nebo jiných hráčů, kteří šli tělo na tělo do soupeře.

Finálový zápas si oba nadmíru užili. Po vstřeleném gólu Pastrňáka to vypadá, že Záruba se bude zbytek zápasu pouze dívat. „Tobě vypadl hlas, Robe,“ posmíval se mu Voráček. Na to konto Robert odpověděl: „Hlas je v pořádku, mně vypadl mozek.” V tu chvíli mysleli pouze na to, aby se český tým dočkal zlaté medaile.

Voráček si velmi často neuvědomoval, že „není doma na gauči”. Emoce ale ke sportovním zápasům patří, a když se jedná o mistrovství světa v ledním hokeji, platí to dvojnásob. Jako komentátor se Jakub Voráček osvědčil a je jasné, že se můžeme těšit na další emotivní vyjádření a vtipné hlášky, které budou kolovat napříč generacemi.

Zdroj: Pro ženy, Extra, Sport

Oblíbené