Spojte se s námi


Celebrity

Kazma přepisuje historii české kinematografie. Dočkají se diváci opravdového filmu, nebo je to podvrh?

Kazma Kazmitch neboli Kamil Bartošek je jméno, které se skloňuje dnes a denně posledních několik týdnů ve všech kuloárech, a to nejen bulvárních. Jeho filmová ONEMANSHOW: The Movie trhá rekordy v počtu zakoupených vstupenek ještě dávno před premiérou.

Publikováno

dne

Kazma Kazmitch neboli Kamil Bartošek je jméno, které se skloňuje dnes a denně posledních několik týdnů ve všech kuloárech, a to nejen bulvárních. Jeho filmová ONEMANSHOW: The Movie trhá rekordy v počtu zakoupených vstupenek ještě dávno před premiérou.

Kazma se rozhodl, že po čtyřech letech velkého úsilí vypustí filmovou novinku ONEMANSHOW: The Movie do světa přesně 17. srpna. Ještě dva dny předtím se ale dočká 2 500 diváků, kteří shlédnou předpremiéru v pražském Chodově. Proběhne vůbec něco na filmovém plátně, nebo Kazma znovu všechny obalamutil?

Film opravdu bude, ujistil autor scénáře

Kazma v podcastu Čestmíra Strakatého řekl: „Můžu všechny ubezpečit, že 17. srpna v kinech uvidí opravdový, plnohodnotný, stominutový film.“ Je ale otázkou, zda mu věřit, protože Kazmu celá republika zná jako mystifikátora, který nejednou zvítězil nad lidskou důvěřivostí.

Česká kinematografie dosud nic podobného nezažila. Žádný tuzemský film v historii nezaznamenal tak vysoká čísla v předprodejích vstupenek a v počtu nasazených sálů v kinech. Čísla jsou rekordní a už nyní je jasné, že půjde o filmovou událost, jakou naše republika ještě nezažila,” řekl Martin Palán z distribuční společnosti Bontonfilm pro iDNES.

Co jeho fanoušky i ty, kteří Kazmu nemusejí, láká jít na tento projekt do kina? To se asi nechme překvapit. Názory na tuto novinku se ale nedozvíme, Kazma od svých diváků očekává, že nebudou spojlerovat, dokud film neuvidí většina národa. Od čtvrtka do neděle ho uvede 280 kin, což je rekordní počet. Projekce přitom měla trvat pouze dva dny.

Čtyři roky v utajeném projektu

Kazma společně se svým týmem na filmu pracoval přes 4 roky. Poslední rok se věnovali pouze střihu a jak uvedl autor scénáře a režisér Kazma v Hypecast podcastu, film nebyl hotový ještě v době, když už rozhlásil, že se něco chystá. Visely plakáty, billboardy, reklama se rozjela naplno a poslední slovo o ukončení padlo asi týden před slavnostní premiérou.

Organizátoři nešetřili prostředky, aby zajistili, že film zůstane v bezpečí a neunikne před svým oficiálním vydáním, ani po něm. V každém sále bude přítomna ochranka kina vybavená termovizí, což je něco, co se u českých filmových titulů nevidí často,“ uvádí distributor pro iDNES.

Kazma na filmu spolupracoval s Andym Fehu, který natočil například snímek Nenasytná Tiffany. Můžeme se jen dohadovat o tom, jestli film skutečně vznikl, a jestli do kin skutečně vstoupí.

Kazma znovu ukazuje, že je velkým hráčem, který umí své projekty dobře prodat. Na úterní předpremiéru se přišel podívat například Ladislav Špaček, Ivo Rittig, Karlos Vémola nebo modelka Dominika Mesarošová.

Zdroj: iDNES, Hypecast, Blesk, podcast Čestmíra Strakatého

Oblíbené