Spojte se s námi


Hudba

Kapela Within Temptation v nové písni odsuzuje ruské činy na Ukrajině, ve videu zachytila následky. Výdělkem zemi pomůže

Oblíbená a již ikonická metalová kapela Within Temptation v minulém týdnu zveřejnila nový videoklip k písni A Fool’s Parade, který točila z počátku tohoto roku na Ukrajině. Odsuzuje tak ruské válečné počínání. Na písni hostuje ukrajinský zpěvák Alex Yarmak.

Publikováno

dne

Oblíbená a již ikonická metalová kapela Within Temptation v minulém týdnu zveřejnila nový videoklip k písni A Fool’s Parade, který točila z počátku tohoto roku na Ukrajině. Odsuzuje tak ruské válečné počínání. Na písni hostuje ukrajinský zpěvák Alex Yarmak.

Nizozemská kapela Within Temptation, která se mimochodem 24. října představí v Praze ve Sportovní hale Fortuna, nedávno zveřejnila nový videoklip k písni A Fool’s Paradise, na níž hostuje ukrajinský zpěvák Alex Yarmak.

Kvůli natáčení klipu k singlu si zpěvačka Sharon den Adel spolu se zbytkem kapely udělala „výlet“ na Ukrajinu, která se brání proti ruské invazi. Konkrétně pak do Kyjeva, hlavního města země.

Spolu s Yarmakem se den Adel prochází po významných památkách a odhaluje, jak Ukrajina doplácí na ruské útoky. Podle tiskové zprávy, kterou zveřejnil server Kerrang, má skladba sloužit jako hymna proti ruským manévrům.

„Jsme vděční za tuto zkušenost, vřelé přivítání a všechny lidi, kteří se na tvorbě podíleli. Jsou pro nás velkou inspirací. Byl to výlet, na který nikdy nezapomeneme,“ stojí v prohlášení kapely.

Zajímavostí je, že Within Temptatin potvrdili, že veškerý výdělek z tohoto singlu po dobu válečného konfliktu věnují neziskové iniciativě Music Saves UA.

Within Temptation se proti ruské agresi nevymezili poprvé

Nizozemská skupina se většinu kariéry v textech zabývala osobními emocemi, nicméně od počátku ruské invaze se odhodlali ke změně a více se zabývají celospolečenskými tématy.

Ostatně už v červnu roku 2023 zpěvačka Sharon den Adel přiznala, že skladba Wireless vznikla právě kvůli této válce. Byla jí totiž inspirovaná. V textu se skrývá příběh o vojákovi, který jde do války s tím, že se domnívá, že někoho osvobodí, učiní dobré věci a bude hrdinou, posléze ovšem zjistí, že mu lhali.

„Snažili jsme se osvětlit určité situace v této válce. Jsme vypravěči, jako kdybychom zesilovali určitý druh emocí. Je to i naše válka, protože je vedle nás, nezastaví se na Ukrajině. Myslím, že bychom si toho měli být vědomi,“ nechala se slyšet zpěvačka Within Temptation v rozhovoru pro Rock Sound.

V březnu roku 2022 pak kapela patřila mezi účastníky koncertu na podporu Ukrajiny pod názvem Save Ukraine – #StopWar. Ten se konal ve Varšavě a jehož se účastnilo více než 50 umělců z více než 20 zemí.

Within Temptation tak riskují odliv některých fanoušků. Sharon den Adel se domnívá, že je zřejmé, kdo je agresor. Proto dle ní není složité zaujmout postoj. Jako umělci se navíc členové kapely váží svobody slova, svobody a demokracie, což jsou hodnoty, k nimž má rozhodně blíže Ukrajina než Rusko.

Zdroj: Kerrang, Within Temptation, Rock Sound

Oblíbené