Spojte se s námi


Cestování

Kam vyrazit během podzimních prázdnin? Čas můžete příjemně strávit na horách, ale i v zoologických zahradách či aquaparcích

Říjen se nám pomalu chýlí ke svému konci, ještě před ním se ale dočkáme podzimních prázdnin. A pro ty z vás, kteří si dali volno, aby jej mohli strávit se svými ratolestmi, jsou tu tipy, kam v rámci České republiky vyrazit.

Publikováno

dne

Říjen se nám pomalu chýlí ke svému konci, ještě před ním se ale dočkáme podzimních prázdnin. A pro ty z vás, kteří si dali volno, aby jej mohli strávit se svými ratolestmi, jsou tu tipy, kam v rámci České republiky vyrazit.

Zoologické zahrady

ZOO Praha – Poznávání zvířat v podzimní atmosféře

Navštívit ZOO Praha v podzimním období může být úžasným zážitkem. Mnoho zvířat je aktivních i v chladnějším počasí, a návštěvníci mohou obdivovat podzimní krásu parku. Mějte oblečení na chladnější počasí a pozorujte zvířata v jejich přírodním prostředí.

ZOO Plzeň – Setkání s exotickými druhy

ZOO Plzeň je domovem mnoha exotických druhů zvířat. Podzimní návštěva vám umožní vidět, jak se zvířata připravují na chladnější období. Pro děti jsou připraveny edukativní programy a exkurze.

Aquaparky

Aquapalace Praha – Podzimní vodní zábava

Aquapalace Praha je jeden z největších aquaparků v Evropě. Nabízí vodní tobogany, bazény a wellness prostory, které jsou otevřené i v podzimním období. Užijte si relaxaci a zábavu s dětmi ve vodním ráji.

Aqualand Moravia – Aquapark na jihu České republiky

Aqualand Moravia se nachází v blízkosti Brna a poskytuje zábavu pro celou rodinu. V chladnějším počasí se můžete vyhřát ve vodním světě a vodních atrakcích.

Hory

Krkonoše

Krkonoše jsou známé svými krásnými turistickými trasami. V podzimním období můžete vyrazit na výlety do hor a obdivovat pestrou paletu podzimních barev. Pro děti jsou k dispozici krátké rodinné trasy, které jsou vhodné i pro začátečníky.

Šumava

Šumava je známá svými rozsáhlými lesy, jezery a horskými loukami. V podzimním období se můžete vydat na turistické trasy, které vás provedou touto krásnou přírodou. Prohlédněte si například Nové Údolí, kde se můžete projít po dřevěných lávkách přes rašeliniště.

Hrady a zámky

Hrad Karlštejn – Středověká atmosféra

Karlštejn je jedním z nejslavnějších českých hradů. V podzimním období můžete prozkoumat středověkou atmosféru hradu a okolního lesa. Pro děti jsou k dispozici edukační programy a průvodci.

Zámek Český Krumlov – Barvitá podzimní nádhera

Navštivte zámek Český Krumlov v podzimním období. Budete moct obdivovat krásu zámeckých zahrad, které jsou obklopeny stromy s podzimními listy v různých barvách. Děti mohou hrát na zámeckém hřišti a procházet se historickým centrem města.

Zdroj: ChatGPT, Kudyznudy

Oblíbené